En Baba Zabıta

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görev yapan Zabıta memurları Cuma namazı sonrası dilenci operasyonu düzenledi. Zabıta Müdürlüğüne getirilen kadın dilencilerin üstleri aranırken bir zabıta memurunun dilenci kadının 6 aylık bebeğini kucağına alıp baba gibi şefkat göstermesi yürekleri dağladı.

HABERİN GALERİSİ
En Baba Zabıta

En Baba Zabıta

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Zabıtalar Cuma namazı sonrası merde bulunan camilerin önlerinde duygu sömürüsü yaparak camiden çıkan cemaatten para toplayan kadın dilenciler üzerine operasyon yaptı. Toplanan dilenciler Zabıta Müdürlüğüne getirilerek üst aranması yapıldı.

90 TL PARA ÇIKTI

Kucaklarındaki küçük bebeklerini de dilencilikte kullanan kadın dilencilerin üzerleri kadın zabıta memurları tarafından tek tek arandı. Yapılan aramada dilencilerin üzerlerinden 90 TL para çıktı.

BABA ZABITA

Cami önünde kucağındaki 6 aylık bebeği Arda Bozan ile birlikte dilencilik yaparken yakalanan ve Zabıta Müdürlüğüne getirilen dilenci annenin üst araması yapılırken ortaya duygu yüklük manzaralar çıktı. Sercan Olkay isimli zabıta memuru battaniyeye sarılı Arda bebeği kucağına alıp onu sevmesi ve dakikalarca onunla ilgilenmesi hem mesai arkadaşlarını hem dilencileri duygulandırdı.

105 LİRA PARA CEZASI

Dilencilik yaparken yakalanan dilencileri Zabıta tarafından 105 TL para cezası kesildi. 15 gün içerisinde bu cezalarını ödeyen dilencilere indirim yapılacağı da belirtildi. 2017 yılından itibaren ise ceza miktarının 150 TL olacağı da bildirildi.  

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Durmuş Ali DOĞANER
Durmuş Ali DOĞANER - 4 yıl Önce

sevgiye çok ihtiyacımız olduğu günlerde güzel bir haber. sercan zabıtayı gözlerinden öpüyorum.

Durmuş Ali DOĞANER
Durmuş Ali DOĞANER - 4 yıl Önce

sevgiye çok ihtiyacımız olduğu günlerde güzel bir haber. sercan zabıtayı gözlerinden öpüyorum.

Uzm.Fzt.Yaşam Verdi
Uzm.Fzt.Yaşam Verdi - 4 yıl Önce

aile ve sosyal politikalar bakanlığı bu çocukları devlet korumasına alsada sömürü aracı olarak kullanılmasının önüne geçse daha iyi olmaz mı?

SIRADAKİ HABER

banner128