“EN ÇOĞUNA İHTİYAÇ DUY EN İYİSİNİ YAP”

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde Atatürk Ortaokulu “ Erasmus K1” projesi tanıtım ve yaygınlaştırma programı düzenledi. Programa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Şube Müdürü Levent Şener katıldı.

“EN ÇOĞUNA İHTİYAÇ DUY EN İYİSİNİ YAP”

HABER: Esra ÖZTÜRK

Okul Müdürü Metin Kazan yaptığı konuşmada: “ ’Need The Most Do The Best’ projemizin başarıyla tamamlanması için kurumumuza yaklaşık 43 bin avro maddi destek sağlanmıştır. K1 adı altında yer alan bu proje ile okulumuz personeline yurt dışında mesleki gelişim fırsatı sunulmuştur. ‘ En Çoğuna İhtiyaç Duy En İyisini Yap( Need Do Most The Best)’ adını taşıyan projemizin ana hedefi öğrenci ve öğretmenlerimizin motivasyonunu en iyi düzeye çıkarmaktır. Projeyle amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim sunmak onları Avrupa vizyonuyla tanıştırmakla birlikte öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerine zemin hazırlamak ve temel eğitim bilgileri alanında farkındalık sağlamaktır. Projemizin tanıtım ve yaygınlaştırma sürecinde bizleri yalnız bırakmayan ve destekleyen Milli Eğitim MüdürüYusuf Cengiz ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a şükranlarımızı sunuyorum.”

Proje Koordinatörü ve Fen Bilimleri Öğretmeni Emel Özcan tarafından Erasmus K1 Projesini tanıtım ve bilgilendirme sunumu yapıldıktan sonra Okul Müdürü Metin Kazan tarafından Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e plaket verildi.

Programda konuşan Yusuf Cengiz : “Erasmus K1 projesi kapsamında arkadaşlarımız çok güzel bir çalışma yapmışlar. İlimizde hem K1 hem K2 projelerinde daha fazla yer alarak Avrupa projelerinde adımızı duyurmak istiyoruz. Avrupa Birliği müktesebatı kapsamında bu tür projelerde yer almak bizim ufkumuzu açıyor. Bizler sadece Avrupa Biriliği projelerinde değil okullar olarak bölgesel kalkınma projeleri, Tübitak projeleri ve Yenilikçilik ödüllerinde de yer almalıyız.”

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından projede yer alan öğretmenlere teşekkür belgesi verilmesinin ardından program kokteyl ile son buldu.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128