En şanslı aday Turpçu

Cemal Özsoy’un istifası nedeniyle boşalan CHP Bolu Merkez İlçe başkanlığı için eski merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Suat Turpçu’nun ismi ön plana çıkıyor. Eski CHP merkez ilçe...

En şanslı aday Turpçu

Cemal Özsoy’un istifası nedeniyle boşalan CHP Bolu Merkez İlçe başkanlığı için eski merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Suat Turpçu’nun ismi ön plana çıkıyor.

Eski CHP merkez ilçe başkanı Cemal Özsoy geçtiğimiz hafta merkez ilçe yönetim kurulunda görev yapan 10 kişiyle birlikte görevinden istifa ederek yerini daha genç ve yeni isimlere bırakmak istediğini söylemişti. CHP Genel merkezinin, merkez ilçe kongrelerinin bir yıl daha uzatılması yönünde aldığı karar sonrasında istifa etme kararı aldığını açıklayan Özsoy’dan sonra gözler CHP Bolu il yönetim kurulunun alacağı karara çevrildi. CHP tüzüğüne göre İl yönetim kurulu merkez ilçe başkanlığı için belirleyeceği ismi MYK’ya bildirecek ve CHP MYK’sı da bu doğrultuda yeni CHP merkez ilçe başkanını atayacak. Konu ile ilgili olarak konuşan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu şu anda belirlenen ismi MYK kararı olmadan açıklamasının mümkün olmadığını söyleyerek; “Öneri götürdüğümüz birkaç arkadaşımız var. Onların içinden birini seçerek yeni merkez ilçe başkanının atamasını gerçekleştireceğiz. MYK’nın bu hafta içinde toplanması bekleniyor. Belirlediğimiz ismi bu toplantıda gündeme getirmeyi düşünüyoruz. Eğer toplantı bu hafta içersinde yapılır ve konu gündeme alınırsa yeni ilçe başkanının adını hafta sonunda açıklayabilirim. Eğer MYK önümüzdeki hafta toplanırsa yeni ilçe başkanının adını önümüzdeki hafta açıklayabilirim” biçiminde konuştu.

 Turpçu bir adım önde

CHP Kulislerinde, merkez ilçe başkanlığı için en şanslı adayın emekli öğretmen Suat Turpçu olduğu ifade ediliyor. Gazetemize sızan bilgilere göre Turpçu ile birlikte Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ve Murat Gücüm’de merkez ilçe başkanlığı için teklif götürülen isimler arasında yer alıyor. Gücüm’ün yoğun iş temposu nedeniyle bu teklife sıcak bakmadığı öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128