Engeller MHP ile kalkacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili adayı Kader Garipoğlu 7 Haziran seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Garipoğlu, Engelliler Haftası nedeniyle Büyükberk Özel ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda düzenlenen etkinliğe katıldı.

 Engeller MHP ile kalkacak

Okul öğrencileriyle ve velileriyle yakından ilgilenen Kader Garipoğlu, onların sorunlarını dinledi. Engelli vatandaşlarımızın sıkıntıları ve günlük yaşam içerisinde karşılaştıkları sorunları yakından bildiğini belirten Garipoğlu, AKP zihniyeti ile bu engellerin ortadan kalkmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

‘Pozitif ayrımcılık yapılarak öncelik tanınacaktır’

Partisinin seçim beyannamesinde engelli vatandaşlarımıza verdiği değeri ortaya koyduğunu söyleyen MHP Milletvekili adayı Kader Garipoğlu; “MHP olarak engelli vatandaşlarımızı ne kadar önemsediğimizi seçim beyannamesinde gösterdik. AKP iktidarının yaptığı gibi sadece Engelliler Haftasında gelip bu çok özel kardeşlerimizin yılda bir gün hatırlarını sormakla muhasır medeniyetler seviyesine yükselemezsiniz. Biz 7 Haziran sonrası oluşacak MHP iktidarında kamudaki 24 bin engelli kotasının tamamına atama yapacağımızın garantisini veriyoruz. Bunun yanında işe yerleştirmelerde engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapılarak öncelik tanınacaktır. AKP iktidarı gibi onlarla sadece yılda bir hafta ilgilenmeyeceğiz, biz bu çok özel vatandaşlarımızı yaşamımızın, hayatımızın içerisine sokacağız” ifadelerine yer verdi.

‘AKP vatandaşın değil yandaş müteahhitlerin iktidarıdır’

Bolu’da engelli vatandaşlarımız için yapılan çalışmaları gördükçe mevcut iktidarın bu konuda ne kadar beceriksiz olduğunu daha iyi anladığını dile getiren Garipoğlu; “İlimizde caddelerde engelli yollar yapmışlar. Bu yollar yapılalı henüz 1 yıl olmuşken tamamen bozulmuş durumda. Şuan da o yollardan bırakın engelli kardeşlerimizi, engelsiz vatandaşlarımız dahi yürüyemiyor ve yerinden sökülen plakalar insanların ayaklarına takılıyor. İşte sırf bu durum dahi AKP iktidarı için neyin öncelikli olduğunu göstermektedir. Burada amaç engelli vatandaşlarımız için rahat yürüyebilecekleri yol yapmak değildir, yandaş müteahhitlerin para kazanmasıdır. Sonuçta para kazanmak için yapılan ve özen gösterilmeyen bu yollar 1 yıl içerisinde bozulmuştur. AKP vatandaşın değil yandaş müteahhitlerin iktidarı olduğunu bir kez daha göstermiştir. İnşallah 7 Haziran sonrası MHP iktidarıyla birlikte, sadece engelli vatandaşlarımızın değil tüm Türk Milletinin sıkıntıları ve engelleri ortadan kaldırılmış olacaktır” cümlelerini kullandı.

MHP Milletvekili adayı Kader Garipoğlu, Büyükberk Özel ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda yapılan etkinliğin ardından seçim çalışmalarına mahalle ve esnaf ziyaretleriyle devam etti.

     

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128