Engelleri aşarak yılın annesi seçildi

Bolu’da doğuştan omurilik felçlisi olan, kendisi gibi bedensel engelli eşi ve 5 yaşındaki erkek çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Zekiye Kalafat, Bolu Belediyesi tarafından yılın annesi seçildi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 7 yıl önce hasta ziyaretleri sırasında tanıştığı bedensel engelli anneyi evinde ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Engelleri aşarak yılın annesi seçildi

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu’nun Paşaköy Mahallesinde kiralık eski bir evde bedensel engelli eşi Vedat Kalafat (45) ve oğlu Mertcan  (5) ile zor şartlar altında hayat mücadelesi veren bedensel engelli Zekiye Kalafat(45), Bolu Belediyesi tarafından yılın annesi seçildi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir çocuk annesi Kalafat’ı evinde ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Tahaoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Taner Laçin, Sosyal Hizmet Merkezi Seçkin Özgen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turgut Ergül, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Arzu Aydın ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel de yer aldığı ziyarette Başkan Yılmaz, aileye çeşitli hediyeler armağan etti.

Başkan Yılmaz: annemizi kutluyoruz

Başkan Yılmaz, ziyarette yaptığı açıklamada, aile ile 7 yıl önce bir araya tanıştıklarını belirterek, “Aile ile tanıştığımızda daha delikanlımız dünyaya gelmemişti. Engelli olmasına rağmen tüm engelleri aşarak bir aile oluştu ve böyle nur topu gibi bir evlat dünyaya geldi” dedi. Yılmaz, sözlerinin devamında fedakâr anneyi tebrik ederek, “Anneler Günü’nde, böylesi güzel bir aile yuvasını dimdik ayakta tutan, nur topu gibi bir delikanlıyı ülkemize yetiştiren annemizi kutluyoruz. Bu vesileyle de tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyoruz. Yılın annesi olarak da Bolu’da bu kızımızı takdim ediyoruz. Allah mutlulukları daim olsun. Aile yuvaları bereketli olsun. Bu delikanlıyı da inşallah ‘Türkiye’nin değerlerine sahip çıkacak bir evlat’ olarak yetiştirme konusunda ailemiz çaba gösterecek, bizlerde destek vereceğiz” diye konuştu.

Anne Kalafat: Bolu halkı çok şanslı

Doğuştan omurilik felçlisi olan, karaciğer ve bir takım sağlık sorunları ile uğraşmasına rağmen hayata sımsıkı tutunan yüzde 80 bedensel engelli anne Zekiye Kalafat ise, evlerinin kira olduğunu ve 3 aylık engelli maaşı ile geçindiklerini söyledi. Fedakâr anne, anlamlı ziyaretinden dolayı Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, “Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Zor zamanlarımızda belediyemiz bize sahip çıktı, bu duruma geldik. Bolu halkı Sayın Alaaddin Yılmaz gibi bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128