Engelleri aşmak için motosikleti ile Türkiye’yi dolaşıyor

Engellilerin sorunlarını tüm Türkiye’ye duyurabilmek için ve şehirlerde engelliler için yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Türkiye turuna çıkan bedensel engelli Türkiye Sakatlar Derneği Trabzon Şube Başkanı Tayfun Serdar’ın son durağı Bolu oldu.

Engelleri aşmak için motosikleti ile Türkiye’yi dolaşıyor

Haber: Semih BAYKAL

Trabzon’dan 6 Haziranda motosikletiyle yola çıkan Türkiye Sakatlar Derneği Trabzon Şube Başkanı Tayfun Serdar, bugüne kadar Engellilerin sorunlarını tüm Türkiye’ye duyurabilmek için ve şehirlerde engelliler için yapılan çalışmaları yerinde incelemek için 34 şehri gezmiş. 35’nci şehir olarak ilimizi tercih eden Başkan Serdar, engeliler için yaptığı Türkiye turu ile ilgili şunları söyledi;  “Trabzon Orta Hisar Belediyesinin destekleri ile farkındalık projesine başladık. 610 km yol kat ettik. 10 bin km hedefledik. Gezimizin 35. ilimizdeyiz. Amacımız hemen hemen Türkiye’nin tamamına gitmek. Bu projenin amacı, engelli bir vatandaşında bu zor sporu yapabileceğini göstermek adına farkındalık yaratma projesiydi. Bunun içerisinde yerelden kaynaklı engelli sorunları var. Gittiğimiz illerde bu sorunları dinleyeceğiz. Engelli turizminde hangi noktadayız gittiğimiz şehirlerde bunu tespit edeceğiz. Bu projeyi tamamlayabilirsem bir dünya turu yapmayı planlıyorum ve 40 ülkeye gitmeyi hedefliyorum. Oralarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz”

“TÜRKİYE’DEKİ YEREL YÖNETİMLER MAALESEF SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE ÖN YARGILI YAKLAŞIYORLAR”

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Bolu Şubesi Başkan Vekili Ömer Aşık, Türkiye Sakatlar Derneği Trabzon Şube Başkanı bedensel engelli Tayfun Serdar’ın ziyaretinden çok memnun kaldığını ifade etti ve şunları söyledi;  “Türkiye sakatlar derneği Trabzon Şube Başkanı Tayfun Bey ziyaretimize geldi. Tüm Türkiye’deki engellilerin yerelde ki sıkıntılarını dile getirmek bunları ulusal düzeyde merkezi bir şekilde anlatmak için burada. Bizler burada yerel yönetimin destekleri ile çalışmalarımızı yürütüyoruz ama Türkiye’deki yerel yönetimler maalesef sivil toplum örgütlerine ön yargılı yaklaşıyorlar. Bunların sonucunda ise sivil toplum örgütlerimiz çalışmalarını yeteri şekilde yapamıyorlar. Ama biz Bolu olarak bu konuda belediyemiz olsun valiliğimiz olsun desteklerini bizden esirgemediler. Başkanımıza da çok teşekkür ederiz bizleri ziyaret ettiği için ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128