Engelleri aşmaya devam ediyor

Bolu’da yaşayan doğuştan engelli Onur Ustaoğlu, yazdığı ve internet üzerinden ücretsiz indirilen sesli e-kitapla başka bir engelli vatandaşın tekerlekli sandalyeye kavuşmasını sağladı.

Engelleri aşmaya devam ediyor

Haber: Birol Ertunç

Doğuştan engelli Onur Ustaoğlu, hem çocukluk hem de gençlik yıllarında engelini aşmak için çaba harcadı. Engeli nedeniyle okula gidemeyen ve özel ders alarak okuma yazmayı 3 ayda öğrenen Ustaoğlu, ilerleyen yıllarda da kendisini geliştirerek "Hey Biz de Buradayız" isimli kitap yazdı. Ustaoğlu, engellilerin sorunlarının daha fazla kitlelere ulaşması için ikinci kitabını da yazarak yayınladı.

Dijital hale getirdiği kitabına ilişkin Esas 14 Burada alışveriş merkezi sponsorluğunda sosyal sorumluluk projesi başlatan Ustaoğlu, e-kitabın kişisel internet sitesi üzerinden ücretsiz indirilmesine imkan sağladı.

Kitabının 200 indirme sayısına ulaşmasıyla alışveriş merkezi tarafından Ustaoğlu'na tekerlekli sandalye verildi. Ustaoğlu, tekerlekli sandalyeyi Bolu'da yaşayan ve ihtiyaç sahibi bir vatandaşa hediye etti. Onur Ustaoğlu, projeyle engelli bir vatandaşın tekerlekli sandalye hayalini gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

" Yazarımız Onur Ustaoğlu'nun kaleme aldığı ve Esas 14 Burada alışveriş merkezinde tekerlekli sandalye teslim töreninde Dilek Ustaoğlu tarafından okunan konuşma metnini videomuzdan izleyebilirsiniz. "

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zahide Yetiş
Zahide Yetiş - 3 yıl Önce

Onur pek çok kişiye ve onların Ailelerine örnektir. Onunla gurur duyuyorum

SIRADAKİ HABER

banner128