Engelli otoparkını işgal ettiler

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin özel olarak ayrılan engelli otoparkını engelsiz vatandaşlar işgal edince, tek tek bu araçları fotoğraflayıp cezai işlem uyguladılar.

Engelli otoparkını işgal ettiler

Haber: C. Kutay AYKAN 

Engelli vatandaşlar için özel olarak düzenlenen engelli otoparkları her gecen gün engelsiz vatandaşlar tarafından resmen engelleniyor. Şehir merkezindeki bazı ana arterlerde bulunan engelli otoparklarına normal araç sürücüleri araçlarına çekerken bunlara şimdide Tıp Fakültesi Hastanesinin ön kısmında bulunan özel engelli araç bölümü de engelsiz araç sürücülerinin otoparkı haline geldi.

Durumu fark eden Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Tıp Fakültesine gelerek, engelli otoparkına çekilmiş olan araçların plakalarını tek tek sorgulayarak engelli aracı olmadığını tespit edince, her bir sürücüye 264 TL trafik cezası uyguladı. Ayrıca, araçlar yine tek tek fotoğraflanarak, delillendirildi. Bazı sürücülerin engelli olduğuna dair belge sunduğu gözlemlenirken, trafik ekipleri araç plakalarının da engelli olması gerektiğini ve ruhsata işlenmesi gerektiğini vurgulayarak, trafik şube müdürlüğüne müracaat etmelerini istediler. Yetkililer engeli araçlara tahsis edilen bölgelere engelsiz olan sürücülerin park etmeleri konusunda hassas olduklarını ve uygulamaların devam edeceğini bildirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail İşler
İsmail İşler - 5 ay Önce

Tıp fakültesi hastanesindeki oto parklarda hergün ananos yapılıp Polisin cezası daolsa ne yaparsan yap insanların birbirine saygısı yok kendi işi görülsün de bir başkasından banane acil hastamız mı var cenazemiz mi var aracını bırak yana arkasına düşünce saygı yok önce eğitim şart heryer de olduğu gibi

Haluk
Haluk - 5 ay Önce

millet keyfi koymuyor oralara üç kere turladım diş fakültesi dahil park yeri bulamadım milleti şikayet edip ceza kestirleceğine çözüm bulsunlar ünverste yönetimi hakkaten büyük sıkıntı var tıp fakültesinde park için

SIRADAKİ HABER

banner128