Engelliler, merdiven engeline takıldı

Bolu'da bir derneğinin açılış törenine katılmak isteyen tekerlekli sandalyeli engelliler, girişteki merdivenler nedeniyle dernek binasına vatandaşların yardımıyla girebildi. İzzet Baysal Caddesi'ndeki bir iş hanının 2. katında...

Engelliler, merdiven engeline takıldı

Bolu'da bir derneğinin açılış törenine katılmak isteyen tekerlekli sandalyeli engelliler, girişteki merdivenler nedeniyle dernek binasına vatandaşların yardımıyla girebildi. 

İzzet Baysal Caddesi'ndeki bir iş hanının 2. katında engellilere yönelik çalışma yapan bir derneğin açılış törenine katılmak isteyen tekerlekli sandalyedeki engelliler, binanın girişindeki merdivenleri çıkamayınca çevredeki vatandaşların desteğiyle binaya alındı. Açılış törenine katılan Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü''nde engellilere katkı sağlayacak ve onların sosyalleşmesi yönünde çalışma yapacak bir derneğin açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Her insanın engelli vatandaşların yaşantısını kolaylaştırması ve onlara yardımcı olması gerektiğini ifade eden Keskin, ''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, engelli vatandaşlarımız konusunda üstüne düşenin fazlasını yapmaktadır. Devletimiz gerek yasal düzenlemeler gerekse uygulama alanları hakkında çok önemli çalışmalar içindedir'' dedi. Konuşmaların ardından açılışı yapılan dernek binasından ayrılan engelliler, yine vatandaşların yardımlarıyla iş hanından çıkabildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128