Engellileri engellemek için mi yapıldı?

Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl görme özürlü vatandaşlarımızın kullanması için yapılan özel sarı renkli yollar kullanılamaz hale gelirken, bu yolların bazı kesimleri ise büyük tehlike yaratmaya başladı. Vatandaşlar, paramparça olmuş özel yolları göstererek, “Bu yolların bazı yerleri sürücüler tarafından park gibi kullanırken, parçalanan yollar ise büyük tehlike yaratıyor. Merak ediyoruz bu yollar engellileri engellemek için mi yapıldı?” diyerek tepki gösterdiler.

 Engellileri engellemek için mi yapıldı?

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesinin yaptırmış olduğu görme özürlüler yolunun durumu içler acısı durumunda. Yolların bir kısmı paramparça olurken büyük bir tehlike yaratırken, bazı kesimler ise bölünmüş yolları andırıyor. Bazı bölgelerdeki özel yolların üzerine ise maalesef araçlar çekiliyor. Mesela Bolu Belediyesi’ne ait ve araç kapılarında Belediye logosunun bulunduğu araçların sürücüleri de özel yolların üzerine araç çekebiliyor.

Belediye Meydanı tarafından bulunan sarı renkli görme özürlüler yolunun durumu ise gerçekten içler acısı bırakın görme özürlü vatandaşların üzerinde yürümesini, normal bir vatandaş bile bu yolun üzerinde yürümesi imkansız. Çünkü yol tamamen parçalanmış ve havaya doğru kalkmış şekilde duruyor. Belediye binası 50 metre mesafedeki bu yolun durumunu hiçbir belediye yetkilisi ise bir türlü görmüyor. Özel yolların bu durumunu gören vatandaşlar ise; “Bu yolların bazı bölümleri her nedense otopark gibi kullanılıyor. Parçalanan yollar ise büyük tehlike yaratıyor. Merak ediyoruz yollar engellileri engellemek için mi yapıldı?” diyerek tepki gösterdiler.  

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124