Ercoşkun, Bakan Ünal’la görüştü “2016 Turizm yılı olacak”

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı makamında ziyaret ettiği görüşmede, “30 yıllık bir hayali gerçekleştirerek, Bolu’nun Turizm Gelişme Bölgesi olarak ilan edilmesini sağladık. Şimdi turizm yatırımlarımızı arttırmak, Bolu’da turizmi dünyayı gören gözlerle dizayn etmek istiyoruz. 2016 Turizm yılı olacak.” dedi.

Ercoşkun, Bakan Ünal’la görüştü “2016 Turizm yılı olacak”

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanan Mahir Ünal’ı makamında ziyaret etti. Ercoşkun, geçtiğimiz yasama döneminde AK Parti Grup Yönetiminde birlikte çalıştığı Bakan Ünal’a yeni görevinde başarı diledi.

Ercoşkun ziyarette, Anabolu markalı yöresel ürünlerin bulunduğu lezzetleri Bakan Ünal’a hediye etti. Bolu’ya olan sevgisi ile bilinen Bakan Ünal, kış mevsiminde bir başka güzelliği bürünen Bolu’ya gelmek istediğini ve ilk fırsatı dört gözle kolladığını Ercoşkun’a söyledi. Ercoşkun, kendilerini Bolu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını Bakan Ünal’a iletti.

 “DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZİ DAHA FAZLA DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ”

Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette Ercoşkun, Bakan Ünal’a Bolu’ya ilişkin taleplerini de aktardı. Ercoşkun, Bolu’nun Turizm Gelişme Bölgesi olarak ilan edilmesine vurgu yaptığı ziyarette, “30 yıllık bir hayali gerçekleştirerek, Bolu’nun Turizm Gelişme Bölgesi olarak ilan edilmesini sağladık. Şimdi ilan edilen bölgenin planlanması ve alyapı işlerinin yapılması için Turizm Bakanlığının desteğine ihtiyacımız var. Bolu’da turizmi dünyayı gören gözlerle dizayn ederek doğal güzellik bozmadan, Doğu Karadenizdeki kötü örnekleri de dikkate alarak dünya çapında bir çalışma ortaya koymak istiyoruz” dedi. Ercoşkun bu sözlerinin ardından, Bolu’nun doğal güzelliklerinin değerlendirilmesi ve bu güzelliklerin turizme daha fazla kazandırılması konularında Bakan Ünal’dan destek istedi.

 “TERMAL TURİZM VE KIŞ TURİZMİ YATIRIMLARINI DAHA DA ARTTIRMAK ARZUSUNDAYIZ”

Ercoşkun, Ak Parti Hükümetinin 2016 programında yer alan Termal Turizm Gelişme Bölgeleri arasında, Merkez Karacasu, Mudurnu Babas, Taşkesti Sarot, Seben Kesenözü Pavlu, Göynük Bölücekova Çatak, Göynük Bayındır Ilıca bölgelerinin değerlendirilmesi talebini Bakan Ünal’a aktardı. Ercoşkun ayrıca, Kış Turizmi Gelişme Bölgeleri için Kartalkaya ve Gerede Arkut bölgelerinin değerlendirilmesini talep etti.

 “TURİZM BÖLGELERİMİZDE ULAŞIM SORUNUNU GİDERMEK İSTİYORUZ”

Ercoşkun, Bakan Ünal'dan turizm bölgelerine ulaşım yatırımları içinde taleplerde bulunarak, Bolu-Kartalkaya ve Dörtdivan-Kartalkaya yollarının yapımı için İl Özel İdaresi’ne destek verilmesini istedi. Ercoşkun taleplerinde ayrıca, İl Özel İdaresi’nin ve belediyelerin altyapı taleplerinin değerlendirilmesini Bakan Ünal’a iletti. Ziyaret sonunda Bakan Ünal ile konuğu Milletvekili Ercoşkun objektiflere poz vererek, ziyareti ölümsüzleştirdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128