Ercoşkun Barcelona’ya gitti

Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi toplantısı için İspanya’nın Barcelona kentine giden AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, toplantıda AİBPA Ekonomi Komisyonu Başkanı sıfatıyla Ekonomi Komitesinin faaliyetleri hakkında...

Ercoşkun Barcelona’ya gitti

Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi toplantısı için İspanya’nın Barcelona kentine giden AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, toplantıda AİBPA Ekonomi Komisyonu Başkanı sıfatıyla Ekonomi Komitesinin faaliyetleri hakkında bilgi verecek.

 

AİBPA Komisyon Başkanları, AP Başkanı ve AİBPA Başkanı Martin Schulz başkanlığında İspanya’nın Barcelona kentinde toplanacak. Toplantıda AİBPA Ekonomi Komisyonu Başkanı sıfatıyla Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Ekonomi Komitesinin faaliyetleri hakkında bilgi verecek. Ekonomi Komitesi 4-5 Kasım 2012 tarihlerinde Bolu'da ve 24-25 Ocak 2013 tarihlerinde Roma'da toplanmıştı. 20 Şubat 2013 tarihinde ise Kültür Komitesi ve Avrupa Akdeniz Üniversitesi Çalışma Grubu ile ortak bir toplantı düzenledi. Akdeniz bölgesinde yatırımlar; mobilite ve vize kolaylığı konularının görüşüldüğü komite toplantıları sonucunda 11-12 Nisan 2013 tarihinde Brüksel'de yapılacak Genel Kurula sunulmak üzere taslak bir tavsiye metni de hazırlandı. 15 Mart’ta başlayacak olan ve iki gün sürecek olan Genişletilmiş Başkanlık Divanı toplantısında Genel Kurul gündeminin ne olacağı konusu da tartışılacak.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124