Ercoşkun “BOLU İÇİN YATIRIM ZAMANI“

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların desteklenmesi programı 26.10.2014 tarihinde 29157 sayısı ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kapsamında kanatlı sektörü, büyükbaş hayvan, tarım, su ürünleri, gübre üretimi ve alternatif enerji üretimi gibi birçok konu bulunmakta.

 Ercoşkun “BOLU İÇİN YATIRIM ZAMANI“

Tavukçuluk sektörünün ihtiyacı olan kümes yatırımlarına HİBE desteği; “TAMAM”
Ercoşkun; “ Bildiğiniz gibi Avrupa Birliği tarafından IPARD adı altında kırsal kalkınmayı destekleme projesinde Bolu İlimiz yer almamıştı. Bunun üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ve Bakanlık Bürokratları ile gerçekleştirdiğimiz çok yoğun istişareler, hazırladığımız raporlar ve birçok toplantı sonucunda Bolu’muz “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı”na alındı. Özellikle Tavukçuluk sektörünün ihtiyacı olan kümes yatırımları ve birçok alanda hibe destek sağlayan bu program Bolu’muza hayırlı olsun.”

 “1 milyon 500 bin TL’ye kadar karşılıksız HİBE desteği”
Ercoşkun; “Hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 24 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar 
www.tarim.gov.tr web sayfasından yapmaları gerekli. Yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi şirket, tarımsal amaçlı kooperatif, birlik ve gerçek kişilere, yatırım konularına göre 500 bin TL’den, 1 milyon 500 Bin TL’ye kadar karşılıksız hibe desteği verileceğini buradan açıklamak istiyor ve Bolu’muzu yatırım yapmaya davet ediyorum.

 

Program kapsamında hibe desteği verilecek yatırımlar ve hibe miktarı

Ercoşkun; “Kanatlı sektöründe yer alan kümes yatırımları, mantar yetiştiriciliği ve kültür balıkçılığı yönelik sabit yatırımlar, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar, hayvansal orijinli gübre işlenmesi paketlenmesi depolanmasına yönelik yatırımlar, alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar ve soğuk hava deposu çelik silo yapımına yönelik yeni yatırımlara 500.000 TL’ye kadar HİBE desteği”

 

Ercoşkun; “Bitkisel ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlara, Yaş meyve sebze tasnif paketleme depolama yatırımlarına, hayvansal ürün işlenmesi paketlenmesi depolanmasına yönelik yatırımlara ve su ürünleri işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlara 1.500.000 TL’ye kadar HİBE desteği.”

 

Ercoşkun; “Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlara 750.000 TL’ye kadar HİBE desteği”


Ercoşkun; “Bu tebliğle tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar destek kapsamına alınmış oldu. Tarımsal ve hayvansal üretime yönelik tesislerin destek miktarları da 500.000 TL ile 1.500.000 TL olduğu için büyük firmaların İlimize yatırım yapmaları için bir fırsattır. Bu çerçevede Bolulu hemşerilerimiz yeni yatırım hibe desteği sayesinde yüksek standartlarda, modern büyük besi çiftlikleri ve büyük ölçekli kümesler kurulabilir. Mevcut çiftlikleri ve kümeslerini daha büyük ve modern hale getirebilirler. Ülkemizin 2023 hedefinde ilk 10 ekonomiye girmesi bu tür yatırımların artması ile mümkün olacaktır. Bizler bu tür yatırımlarının ve desteklerin devamlılığı konusunda canla, başla ve gece, gündüz demeden aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. BOLU’MUZA HAYIRLI OLSUN.”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER