banner120

Ercoşkun: Bolu'da 3 bin 777 kişi istihdam edildi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, işsizlikle mücadele için hazırlanan projelerden Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) sayesinde ise, kamu da 3 bin 397 kişinin geçici istihdamının sağlandığını bildirerek, "İşsizlikle mücadele çalışmaları kapsamında, sadece 2015 yılında Bolu'ya 30 milyon liralık kaynak aktardık" dedi.

Ercoşkun: Bolu'da 3 bin 777 kişi istihdam edildi

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 2015 yılında işsizlikle mücadele için gerçekleştirilen çalışmaların ayrıntılarını açıklayarak, 2015'te İŞKUR aracılığıyla 3 bin 777 kişinin istihdam edildiğini açıkladı. 

İŞKUR aracılığıyla verilen işsizlik maaşından yıl içerisinde toplam 2 bin 367 kişinin yararlandığını kaydeden Ercoşkun, işsizlik ödeneğinin toplam miktarının 8 milyon 439 bin TL olduğunu söyledi. 

KAMUDA 3 BİN 397 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

İŞKUR tarafından işsizlikle mücadele için çeşitli projeler gerçekleştirildiğini ifade eden Ercoşkun, kurumun iş arayan kişiler için geçici de olsa çözüm olacak projelerden TYÇP sayesinde 45 kamu kurum ve kuruluşunda 3 bin 397 kişinin geçici istihdamının sağlandığını dile getirdi.

511 KİŞİ MESLEKİ EĞİTİM ALDI

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, mesleki eğitim için İŞKUR tarafından 7 program düzenlendiğini, eğitimlerden toplam 511 kişinin faydalandığını ifade etti. Eğitim alan kursiyerlere ekonomik katkı sağlandığını da belirten Ercoşkun, kursiyerlere toplam 505 bin 148 TL ödeme yapıldığını bildirdi.

İŞBAŞI EĞİTİMLERİ İÇİN 2 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI

Ercoşkun ayrıca, işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen İşbaşı Eğitimlerinden Bolu'da yararlanan işletme sayısının 86, yararlanan kişi sayısının ise 596 olduğunu kaydetti. Ercoşkun, İşbaşı Eğitimleri için 1 milyon 927 bin TL kaynak kullanıldığını  söyledi. 

Ercoşkun, açıklamalarının sonunda, 2015 yılında işsizlikle mücadele çalışmaları kapsamında harcanan toplam tutarın 29 milyon 134 bin TL olduğunu vurguladı. 

"MEMLEKETE OLAN SEVGİMİZİ LAFLA DEĞİL, ÇOK ÇALIŞARAK ORTAYA KOYUYORUZ"

Ercoşkun, "İktidarımız süresince işsizliğe karşı başlattığımız mücadele çalışmalarımız ortada. İşsizlikle mücadelemiz ortadan kalkıncaya dek sürecek. Memleketimize olan sevgimizi sadece kuru laflarla değil, çalışarak, emek vererek, mücadele sergileyerek ortaya koyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde Bolu'da 4 bine yakın vatandaşımızın istihdamını sağladık. İşsizlikle mücadele için 30 milyonluk bir kaynak harcadık. Bolu'muza ekonomik anlamda girdi sağlayacak bu çalışmamızın başta Bolu'ya ve hizmetten yararlanacak vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

“İŞKUR PERSONELİMİZE MİNNETTARIM”

Ercoşkun, “Bu vesileyle gerçekleştirilen özverili çalışmalardan dolayı Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik, İŞKUR Genel Müdürümüz Dr. Nusret Yazıcı, İŞKUR Bolu İl Müdürümüz İsmail Yalçın ve tüm İŞKUR personelimize şükranlarımı sunar, Kasım 2015’de göreve atanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Süleyman Soylu’ya yeni görevinde başarılar dilerim. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124