Ercoşkun: “Bolu'ya 145 öğretmen ataması yaptık“

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen törenle Bolu'ya 145 öğretmen atandığını bildirdi. Ercoşkun ayrıca, AK Parti iktidarı dönemlerinde Bolu'da hayata geçirilen eğitim yatırımlarının ayrıntılarını açıkladı.

Ercoşkun: “Bolu'ya 145 öğretmen ataması yaptık“

Milletvekili Ercoşkun, Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen törenle Türkiye genelinde 30 bin öğretmen ataması yapıldığını söyledi. Ercoşkun, atamalara ilişkin yaptığı açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) bugün düzenlenen törenle 30 bin öğretmen kadrosuna atama yapıldı. 30 bin öğretmen kadrosuna atama, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı ve diğer yetkililerin de katılımıyla MEB Şura Salonu'nda düzenlendi. Törende Bolu'ya 145 öğretmen atandı. Atamaların Bolu'muza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

DAHA ÇOK ÖĞRETMEN ATADIK

Okullaşma oranının artmasıyla ortaya çıkan öğretmen ihtiyacını gidermek için her kademede çok sayıda yeni öğretmen istihdam ettiklerini ve bunun son adımını 30 bin kişilik atama ie gerçekleştirdiklerini belirten Ercoşkun, Bolu’da görev yapan öğretmen sayısını 2 bin 527’den 3 bin 353’e çıkardıklarını söyledi.

 

BOLU'YA 118 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, Bolu'da hayata geçen eğitim ve öğretim yatırımlarını açıkladı. AK Parti iktidarı dönemlerinde Bolu’ya 118 milyon TL'lik eğitim yatırımı yaptıklarını aktaran Ercoşkun, "Kalabalık derslikler tarih oldu. Eğitimde kaliteyi arttırmak amacıyla Bolu’da 216 yeni derslik inşa ederek derslik sayısını yüzde 11 arttırdık. Öğrencilerin daha rahat şartlarda öğrenim görebilmesi için eğitimin her kademesinde derslik başına düşen öğrenci sayısını düşürdük. Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırdık. Okul öncesi eğitimin kapsamını genişleterek 3 ila 5 yaş arasında okullaşma oranını yüzde 14,4’ten yüzde 71,4’e yükselttik" dedi.

 

BOLU'DA ÖĞRENCİLERE 5,4 MİLYON DERS KİTABI ÜCRETSİZ DAĞITILDI

Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Ders kitapları artık ücretsiz. Bolu’daki öğrencilerimize 9,6 milyon TL maliyetle 5,4 milyon adet ders kitabı dağıttık. 2003 yılından bu yana Şartlı Eğitim Yardımı ile ailelerin yükünü hafiflettik.

2003 yılından bu yana annelerinin hesabına kız öğrenci başına 55 TL, erkek öğrenci başına 45 TL yatırıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan karşılanan Şartlı Eğitim Yardımı ile 2003 yılından bugüne kadar annelerin hesabına bin 100 öğrenci için 1,2 milyon TL yatırdık."

 

"EĞİTİMDE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER ÜRETTİK"

Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, "2003 yılından bu yana eğitimde ileri teknolojiyi yakalamak için Bolu’da; Okullara 5 bin 422 adet bilgisayar gönderdik, 176 okula ADSL internet bağlantısı sağladık. Toplam 178 Bilişim Teknolojisi sınıfı kurduk" ifadelerini kullandı.

 

"KAMPANYA VE PROJELERİMİZLE EĞİTİM VE ÖĞRETİME CAN VERDİK"

Ercoşkun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gönül Köprüsü Projesi’ne bin 26 öğrencinin katılımı sağlandı. Ana Kız Okuldayız kampanyası ile bin 650 kursiyer sertifika aldı. Bilgisayarlı Eğitime Destek kampanyası ile 220 BT sınıfı kuruldu ve bin 371 bilgisayar bağışlandı. Eğitime % 100 Destek kampanyası ile 6 yeni bina, 50 yeni bina derslik, 2 ek bina, 35 ek bina derslik olmak üzere toplam 8 bina, 85 derslik yapıldı. Cumhuriyet Gezileri’ne 720 öğrenci katıldı. Okul Sütü Projesi’nden Bolu ilinde 14 bin 737 öğrenci faydalandı. 2003 yılından bu güne bin 650 kişiye okuma ve yazma öğretildi. Fatih Projesi kapsamında Bolu’daki okullara 416 akıllı tahta, 16 çok fonksiyonlu yazıcı, 16 doküman kamera, 828 tablet bilgisayar, 395 data ucu gönderdik." HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
teknik öğretmen
teknik öğretmen - 5 yıl Önce

boluda bulunan meslek liselerine neden teknik öğretmen atamadın ?

SIRADAKİ HABER

banner128