Ercoşkun: “CHP, AK Parti düşmanlığı uğruna teröre destek verdi!”

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi karşısında, CHP'li bazı milletvekillerinin yine HDP saflarına katılarak, teröre arka çıktıklarını ve terörden beslenen siyasi anlayışa bir kez daha omuz verdiklerini söyledi. Ercoşkun, sert ifadeler kullandığı açıklamasında, “Dokunulmazlıkların kaldırılması teklifini reddedenler hem şehitlerimize, hemde ağlayan analarımızın gözyaşlarına ihanet etti. Şu herkesçe bilinmelidir ki; AK Parti düşmanlığı uğruna teröre destek vermek şerefsizliktir!” dedi.

Ercoşkun: “CHP, AK Parti düşmanlığı uğruna teröre destek verdi!”

HABER: KASIM ŞAHİN

AK Parti'nin hakkında fezleke bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi TBMM Genel Kurulu'nda oylandı. Yapılan gizli oylamaya 536 milletvekili katıldı. Çıkan sonuç: Kabul: 348, Ret:155, Çekimser: 8 oldu. 25 oy ise boş çıktı. Bu sonuçla Meclis'te dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğinde maddelere geçilmesi 348 evet oyuyla kabul edildi. Teklif, referanduma sunulmanın alt sınırı olan 330 şartını aştı; ancak referandumu zorunlu olmaktan çıkaran 367 oya ulaşamadı. Referandum aralığında kabul oyu aldı. Böylece teklifin maddelerinin görüşülmesine geçilmesi kabul edilmiş oldu.

RED OYLARI HDP'NİN SANDALYE SAYISINI AŞTI

Meclis'te yaşanan ve ülke gündeminin ilk sırasına yerleşen oylama sonuçlarına AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, çarpıcı ifadelerle yorum getirdi. Ercoşkun, açıklamalarında, Meclis'te AK Parti 317, CHP 133, HDP 59, MHP 40 ve Bağımsız 1 şeklinde olan sandalye dağılımını hatırlattı. Oylamada 59 milletvekiline sahip HDP'nin sandalye sayısından fazla, toplam 155 red oyu kullanıldığını aktaran Ercoşkun, AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılması teklifine daha önce destek verdiğini açıklayan CHP'nin çark ederek, oylamada HDP'ye destek verdiğini ve red oyu kullandığını savundu.

OYLAMADA ŞEHİTLERİMİZE VE AĞLAYAN ANALARIMIZIN GÖZYAŞLARINA İHANET EDİLDİ

Dokunulmazlıkların kaldırılmasını teröre destek veren parlamenterlerin yargı karşısında hesap vermelerinin önünü açacağını ve terörle mücadele de önemli bir adım teşkil edeceğini savunan Ercoşkun, konuşmasında şunları söyledi: “AK Parti olarak terörü bitirme konusundaki kararlılığımızı ve teröre destek verdiği aşikar olan Meclis çatısı altındaki hainlerin hesap vermelerini sağlamak arzumuzu dokunulmazlıkların kaldırılması talebimizle gözler önüne serdik. Milletimizden gelen talep doğrultusunda bu adımı attık. Ağlayan analarımızın gözyaşlarını bir nebze olsa dindirmek için bu teklifi Meclis'te gündeme getirdik. Teklif gündeme geldiğinde kameralar karşısında MHP ve CHP destek vereceklerini açıklamıştı. Meclis'te yapılan oylamada çıkan sonuçlar ortada. HDP'nin 59 sandalyeye sahip olduğu Meclis'te dokunulmazlıkların kaldırılması girişimimizi tam 155 milletvekili oylarıyla reddetti. Yani bir anlamda teröre destek çıkıldı. Bu sonuçlar ise fireye işaret ediyor. Bunun sorumlusu da CHP'dir. Kimse kimseyi kandırmasın!”

AK PARTİ DÜŞMANLIĞI UĞRUNA TERÖRE DESTEK VERMEK ŞEREFSİZLİKTİR!

Açıklamalarının devamında, CHP'deki firenin sorumlusu olarak gösterdiği CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “çarkçıbaşı” tanımlamasında bulunan Ercoşkun, oylama sonuçlarına ateş püskürerek, şöyle konuştu: “Dokunulmazlıkların kaldırılmasına hayır diyerek, teröre destek çıkanlar şunu unutmamalılar ki; Ağlayan anaların vebali sizlerin omuzlarındadır. Teröre arka çıkan, yardım eden her kimse bizim nazarımızda teröristten farksızdır. Şu herkes için geçerlidir ki; İktidara muhalif olanlar anlayışla karşılanabilir ama siyasi düşmanlığı PKK destekçiliğine çevirmek, ahlaksızlıktır, şerefsizliktir! Dokunulmazlıkların kaldırılması girişimi önüne hayır oylarıyla taş koymak isteyenleri milletimiz ve tarihimiz asla unutmayacaktır.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128