Ercoşkun, CHP'yi topa tuttu

Başkanlık sisteminin gündeme gelmesi üzerine Anayasa Uzlaşma Komisyonunu terk eden Cumhuriyet Halk Partisine, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'dan sert tepki geldi. Ercoşkun adeta CHP'yi topa tuttu.

Ercoşkun, CHP'yi topa tuttu

Milletvekili Ali Ercoşkun, AK Parti'nin başkanlık sistemi gündemine karşı çıkarak, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nu terk eden CHP'yi sert söylemlerle eleştirdi. Başkent gündemini belirleyen ve yeni anayasa oluşturma sürecini kaosa sürükleyen bu tutuma dair görüşlerini aktaran Ercoşkun, "CHP'nin bu tavrı demokratik sisteme aykırıdır, son derece yanlıştır. CHP bu yönteme başvurarak, istişare etme ve görüş ortaya koyma haklarını kullanmamıştır. Temsil ettiği kitleyi hiçe saymıştır. Açıkça ifade etmeliyim ki; CHP bu tutum ve davranışıyla milli iradeye sırt çevirerek, millete karşı sorumluluklarını yerine getirmemiş ve temsil ettiği kitleye hakaret etmiştir" dedi.

 

"MİLLETTİMİZİN YENİ ANAYASA TALEBİ CHP TARAFINDAN BALTALANIYOR"

 

Milletvekili Ercoşkun, yeni anayasanın yeni ve güçlü Türkiye için önemli bir gereksinim olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "2011'den bu yana, toplumumuzdan gelen talepleri de alarak yeni anayasanın ülkemizde ilk gündem maddesi olması gerektiğini hep ifade ettik. Terör belasına karşı ortaya konulan mücadeleler ve 7 Haziran'da baş gösteren siyasi istikrarsızlık yeni anayasa gündeminin ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu. Fakat adalete ve kalkınmaya dayalı bir anlayışla siyaset yapan AK Partimiz yeni anayasa için irade ortaya koymakta kararlı. Bu süreç millet adına yürütülen bir süreç. Ancak CHP tarafından baltalanmak istenen bir sürece dönüştürülmek istendiği apaçık ortadadır" dedi.

 

"BİZİ BU YOLDAN KİMSE DÖNDÜREMEZ!"

 Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, şöyle konuştu: Yeni anayasa yapma iradesini kullanmak için elimizden gelen mücadeleyi kararlılıkla ortaya koyacağız. Bu noktada uzlaşı ortamını kaosa sürükleyen, millete karşı sorumluluklarını yok sayarak, demokratik yolları terk eden CHP'ye de mecbur değiliz. Çünkü biz siyaseti kalıplaşmış putperest anlayışın devamlılığını sağlamak için değil, milletimiz için, halkımızın huzur, güven ve refahı için yapıyoruz. Bizi, AK Parti davamızı bu yoldan kimse döndüremez." HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128