Ercoşkun; “Demokrasi katliamlarına karşı mücadelede kararlıyız”

Milletvekili Ali Ercoşkun, post-modern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat kararlarını yıldönümünde kınayarak; “AK Parti anlayışı ve kadroları; 28 Şubat'lar bir daha yaşanmasın diye büyük bir özveri içinde hareket etmekte. Darbe girişimlerinin defterini dürerek, demokrasi katliamlarının yaşanmaması için mücadelede kararlıyız” dedi. Ercoşkun ayrıca, Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ı vefatının yıldönümünde andı.

Ercoşkun; “Demokrasi katliamlarına karşı mücadelede kararlıyız”
 AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, 28 Şubat 1997 yılında alınan kararlar doğrultusunda yapılan ve post-modern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat kararlarını yıldönümünde bir kez daha kınadı. 28 Şubat döneminin Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda büyük yaralar açtığını, ayrımcı uygulamalara ve insan hakları ihlallerine sahne olduğunu belirtti.

Ercoşkun; "Bu tarih ve yapılan toplumsal darbe; herkesin hayatına acı bir şekilde dokunmuştur. Çalışanlar işsiz kalmış, pek çok genç kızımız eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Halkın değerlerini, inançlarını, demokratik haklarını elinden almayı hedefleyen ve ordunun, bürokrasi ile birlikte yarattığı bu karanlık dönemin yarattığı enkazı kaldırmak hiç de kolay olmamıştır" dedi.

Açıklamalarının devamında, dönemin karar ve uygulamaları ile demokrasinin katlini hedefleyenlerin amacına ulaşamadığını ve 28 Şubat'ın bin yıl süreceğini sananların yanıldığını belirten Ercoşkun, şöyle konuştu: "AK Parti hükümeti bu karanlık dönemi hukuk önünde mahkum etmek için elinden geleni yapmıştır. Enkazı kaldırmıştır ama altından yine büyük meseleler çıkmıştır. Emniyet ve hukuk sisteminde yıllarca çöreklenen darbeci düşünce, boş durmamıştır. Ancak artık ortada artık zaafiyetle donanmış bir irade yoktur. Artık, ülkemiz toplumsal ve siyasi iradesi elinden alınmış bir ülke değildir. Güçlüdür, dimdik ayaktadır ve bu türlü girişimlerin defterini dürerek aynı katliamların yaşanmaması için mücadelede kararlıdır."

AK Parti'nin milletin vicdan ve iradesi, demokrasi ve hukuku üstün kılan yaklaşımının istikrarı ve güveni getirdiğini belirten Ercoşkun; “Darbenin oluşturduğu yasalar ile yarattığı enkazın altından çıkan her tehdidi tersine çevirmek için ne gerekiyorsa yapılacaktır. O gün de dik durarak mücadele kararlılığını gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız ve mihmandarlığında kurulan AK Parti'nin anlayış ve kadroları; 28 Şubat'lar bir daha yaşanmasın diye büyük bir özveri içindedir" diye konuştu.


“DAVA ADAMI HOCAMIZI RAHMETLE VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, 27 Şubat 2011’de ebediyete intikal eden Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ölüm yıldönümü dolayısıyla andı. Merhum Erbakan’ın Türk siyasi hayatının son 50 yılına damga vurmuş çok önemli lider bir şahsiyet olduğunu belirterek; “Merhum Erbakan, çok partili siyasi hayatımızın en önemli aktörlerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır” dedi.

Merhum Erbakan’ın milli ve demokratik siyasi değerlerimize dayanarak “Büyük Türkiye” idealine ömrünü adamış bir lider olarak siyasi mücadele verdiğini anımsatan Ercoşkun, mesajında; “Bu büyük dava adamını rahmet ve minnetle anıyoruz. O’nun önderliğinde yürütülen siyasi anlayışın milletimiz nezdindeki değeri asla küçümsenemez. Merhum hocamızın, ülkemiz ve milletimiz için tahayyül ettiği büyük idealler, her siyasetçinin şerefle taşıması gereken umdeler olarak hep hatırlanacaktır. Bu açıdan merhum Başbakan Erbakan, Türk siyasetinde artık geri dönüşü olamayacak yeni bir anlayışı inşa etmeyi başarmış bir siyaset adamı olarak bilinecektir. Ruhu Şad, mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.
HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128