Ercoşkun, doğalgaz ihale sürecini hızlandırıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun “Bilecik-Bolu Doğal Gaz Dağıtım Lisansı”  ile ilgili aldığı karar sonrası ilimizde yeni hat döşenememesinden kaynaklanan mağduriyetleri sonlandırmak için girişimlerde bulunan...

Ercoşkun, doğalgaz ihale sürecini hızlandırıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun “Bilecik-Bolu Doğal Gaz Dağıtım Lisansı”  ile ilgili aldığı karar sonrası ilimizde yeni hat döşenememesinden kaynaklanan mağduriyetleri sonlandırmak için girişimlerde bulunan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yeni hat döşenmesi için yapılacak ihalenin hızlanması için temaslarda bulundu.

 EPDK Başkanı Hasan Köktaş ile görüşmesinde yeni doğalgaz aboneliklerinin ve yeni hat döşenememesinden dolayı Bolu’da yaşanan sıkıntıları dile getirdiğini söyleyen Ercoşkun, askıda bekleyen ihale sürecinin hızlanması noktasında görüş birliğine varıldığını söyledi.

 

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 18.04.2012 tarih ve 3783-3 sayılı Kararı uyarınca, Bilecik, Bozüyük, Bolu, Söğüt, Pazaryeri, İnönü, Osmaneli, Vezirhan, Bayırköy ve Gölpazarı şehirlerinden oluşan dağıtım bölgesi için, “Bilecik-Bolu Doğal Gaz Dağıtım Lisansı” ihalesinin yapılmamasından dolayı ilimizde yaşanan sorunları, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, EPDK’ya taşıdı. Mahkeme kararının ardından ilimizde yeni hat döşenememesi ve buna bağlı olarak da konutlara yeni abonelikler verilememesinden dolayı yaşanan mağduriyetleri önlemek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş ile görüşen Ercoşkun, Boluluların yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.Yeni hatların döşenebilmesi için yapılması gereken ihalenin EPDK tarafından askıda bekletilmesi nedeniyle Bolu’da bir sıkışma yaşandığını belirten Ercoşkun, EPDK Başkanı Hasan Köktaş’tan sürecin hızlandırılmasını rica etti. Yapılan görüşmenin ardından ihale sürecinin hızlandırılacağı bilgisini alan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Mahkeme kararı sebebiyle Bolu’da yeni doğalgaz hattı döşenemiyor. Mevcut hatlar üzerinden abonelikler yapılmasına karşılık, yeni hat döşenmesi mahkeme kararıyla iptal edildiği için yapılamıyor. Dolayısıyla yeni hat döşenebilmesi için, yeniden ihale yapılması gerekiyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK ) tarafından yeni ihale çalışması sürer iken, geçtiğimiz Cuma günü EPDK Başkanı Hasan Köktaş ile birebir yaptığım görüşme neticesinde ihale sürecinin hızlanması talebinde bulundum. Köktaş, ,askıda bekleyen ihale çalışmasının bir an önce hızlanarak neticeleneceğini tarafıma söyledi. İhalenin tamamlanmasının ardından da yeni hat döşenmesi süreci de başlamış olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128