Ercoşkun: “Fatih'in torunları atasına yakışır eğitimler alıyor!“

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, "Bolu'daki gençlik merkezlerimizde 6 bin 605 gencimiz Kuran-ı Kerim'den Osmanlıcaya, hat sanatından tezhibe, yabancı dilden edebiyata kadar birçok alanda eğitim gördü" dedi.

Ercoşkun: “Fatih'in torunları atasına yakışır eğitimler alıyor!“

Ercoşkun, gençlik merkezlerinde, milletine sevdalı, milli ve manevi değerlerine bağlı, donanımlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerde bulunulduğunu belirterek, "İlimizdeki gençlik merkezlerimizde 6 bin 605 gencimize Kuran-ı Kerim'den Osmanlıcaya, hat sanatından tezhibe, değerler eğitiminden hitabete, kariyer planlamadan liderliğe, girişimcilik kurslarından bilgisayara, yabancı dilden edebiyata, sinemadan tiyatroya kadar birçok alanda eğitim verilmiştir" dedi.

 

"ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUĞU EVLATLARIMIZIN EĞİTİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ" 

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, şehit ve gazi çocukları içinde faaliyetlerde bulunulduğunu aktararak, "Maddi durum açısından dezavantajlı, başarı düzeyi yüksek, şehit ve gazi çocuğu evlatlarımızın eğitimlerine önem veriyoruz. İlimizden bu kapsamdaki 270 gencimizi Türkiye'nin dört bir tarafındaki gençlik ve izcilik kamplarına göndererek, eğitim almalarını sağladık" diye konuştu. 

 

"819 GENCİMİZ ÜLKEMİZİN FARKLI YÖRELERİNİ TANIMA İMKANI BULDU"

Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, Bolu'nun tarihi ve kültürel değerlerini Türkiye'nin dört bir yanındaki gençlere tanıttıklarını ve Bolu'da yaşayan gençlerin farklı yöreleri görebilmelerine imkan tanıdıklarını belirtti. Ercoşkun, bu noktadaki açıklamalarında, "İlimizin tarihi ve kültürel değerlerini gençlerimize tanıtmak amacıyla uyguladığımız projeler kapsamında, ülkenin farklı bölgelerinden 840 gencimiz şehrimize misafir olmuş ve aynı zamanda ilimizden 819 gencimiz diğer yörelerimizi tanıma imkanı sağlamıştır" ifadelerine yer verdi.

 

"HENÜZ 18 YAŞINDA İSTANBUL'U FETHEDEN FATİH'İN TORUNLARININ YAPACAKLARINA ŞAŞIRMAMAK LAZIM"

Ercoşkun, açıklamalarını şöyle noktaladı: "AK Parti Hükümeti olarak, yüzlerce yıllık medeniyete sahip topraklarımızı gelecek nesillerimize daha yaşanılabilir bir şekilde bırakmak hedefiyle canhıraş bir çalışma ortaya koyuyoruz. Bu çalışmalara eşdeğer olarak da geleceğimizin emanetçisi gençlerimizin eğitimlerine büyük önem veriyoruz. Onların donanımlı ve birikimli olarak yetişebilmeleri, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sağlayabilmeleri için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Gençlerimizin heyecanı ve azmi gelecek adına bizleri ümitli kılıyor. İstanbul'u henüz 18 yaşında iken fetheden Fatih Sultan Mehmet'in azim ve heyecanını  düşündüğümüzde, torunlarının da ortaya koyabileceği başarılara hiç de şaşırmamak lazım. O nedenledir ki; Fatih'in torunları atasına yakışır eğitimler alıyor!

Gönül rahatlığı içerisinde geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize canı gönülden inandığımızı belirtiyor, onlar için hizmetlerimizin ve mücadelemizin süreceğini belirtmek istiyorum" dedi.
HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128