banner120

Ercoşkun: Gençlerimize verdiğimiz sözü tuttuk! Onlara güveniyoruz

Milletvekili Ali Ercoşkun, kendi işini kurmak isteyen gençlere çağrıda bulunarak, “Girişimci gençlerimize 50 bin lira hibe destek veriyoruz. Eğer bu miktar yeterli olmazsa, gençlerimize desteklerimizi sürdürerek, 100 bin lira da faizsiz kredi imkanı sağlıyoruz” dedi.

Ercoşkun: Gençlerimize verdiğimiz sözü tuttuk! Onlara güveniyoruz

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yaptığı açıklama ile kendi işini kurmak isteyen gençlere seslendi. Girişimci gençlere 50 bin lira karşılıksız destek verileceğini, eğer bu miktar yeterli olmazsa, gençlere ayrıca 100 bin lira da faizsiz kredi verileceğini söyledi.

KADINLARA, ŞEHİT YAKINLARINA VE ENGELLİLERE POZİTİF AYRICALIK

Ercoşkun, geri ödemesiz desteklemeler için önemli bir ayrıntıya dikkat çekerek, “Kadın Girişimci, Gazi, birinci derecede şehit yakını veya engelli girişimciler sağlanacak bu desteklerden yüzde 20 daha fazla destek oranı avantajıyla yararlanacaktır” dedi.

“İHTİYAÇ DUYULMASI HALİNDE DESTEKLEMELER % 50 ARTTIRILABİLİYOR”

Açıklamalarının devamında, genç girişimcilere işletme kuruluş giderleri için geri ödemesiz olarak 2 bin TL destek sağlanacağını belirten Ercoşkun, destekleme başlıkları ve ayrıntıları hakkında şunları söyledi:

“Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği kapsamında, işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 24 ay içinde satın alınan makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanımları için geri ödemesiz olarak üst limiti 18 bin TL destek sağlanacak.

İşletme Giderleri Desteği kapsamında, desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 ay içinde gerçekleşen işyeri kirası ve personel net ücretlerine yönelik olarak, aylık azami olarak 2 bin 500 TL ve toplamda geri ödemesiz olarak 30 bin TL destek sağlanacak.

Destek üst limitleri ihtiyaç duyulması halinde, yüzde 50’ye kadar arttırılabilir.

Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteğinin üst limiti 27 bin TL, İşletme Giderleri Desteği üst limiti 45 bin TL ve her iki desteğin üst limitleri toplamı ise 48 bin TL’yi geçemez.”

“GENÇLERİMİZİ KOSGEB’E DAVET EDİYORUZ”

Ercoşkun, 50 bin TL’lik destekleme programından yararlanmak isteyenlere seslenerek, “Desteklemelerden yararlanmak isteyen işletmelerin www.kosgeb.gov.tr adresindeki KOSGEB Veri Tabanına kayıt olması ve KOSGEB Müdürlüğü’ne iş planı ve ilgili belgeler ile birlikte başvurusu yapması esastır. Girişimciler, kendilerine en yakın KOSGEB Müdürlüğü’ne ait iletişim bilgilerine www.kosgeb.gov.tr adresinden erişebilmektedir” ifadelerini kullandı.

 “GENÇLERİMİZE 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ VERİYORUZ”

"Gençlere 100 bin lira faizsiz kredi desteği verilmesi" taahhüdü kapsamında, KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren genç girişimci esnaf ve sanatkarların KOSGEB tarafından onaylanan projelerine 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı getirildiğine de dikkat çeken Ercoşkun, “KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç, KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'nı bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış genç girişimci esnaf ve sanatkârlarına KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılabilecek” diye konuştu.

“BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK! GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

Ercoşkun, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: Seçim meydanlarında gençlerimize verdiğimiz bir sözü daha hayata geçirmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Gönül rahatlığı içerisinde geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize canı gönülden inandığımızı belirtiyor, onlar için hizmetlerimizin ve mücadelemizin süreceğini belirtmek istiyorum." HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124