Ercoşkun; “ Gerçekten Milletvekili olarak utanç duydum“

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Kebap 14'de basın mensuplarına kahvaltı düzenledi. Kahvaltı da Erçoşkun TBMM'de onaylanan bütçe görüşmelerine, Bolu valisi hakkındaki düşüncelerine, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın yaptığı Büyük Halk Buluşmasına, Adliye Sarayının son durumu ve özellikle CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Bolu'da geçtiğimiz Cumartesi günü yapmış olduğu konuşma hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Erçoşkun, Genç'in yaptığı konuşmayla ilgili şunu söyledi; " Gerçekten Milletvekili olarak utanç duydum" dedi.

 Ercoşkun; “ Gerçekten Milletvekili olarak utanç duydum“

Haber: Kasım ŞAHİN- Semih BAYKAL

Kebap 14'de düzenlediği kahvaltı da Ercoşkun, özellikle CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Bolu'da geçtiğimiz Cumartesi günü yaptığı konuşmaya dikkat çekerek böyle bir konuşmadan utanç duyduğunu söyleyerek şunları ifade etti; " Gerçekten milletvekili olarak utanç duyduğum. Kamer Genç'in konuşmaları başında sonuna kadar yalan ve iftira üzerine dayalı bir konuşmadır. Yani Kamer Genç'i kınamak bile istemiyorum. Ancak kendine yakışanı yapıyor diyebilirim. Ama bu dili kınıyorum. Yani böylesine rencide edici, dediğim gibi yalan ve iftiraya dayalı bir dil kullanmak bir Milletvekiline, milletvekili makamına, TBMM'deki millet nezlindeki imajına verilebilecek en büyük kötülüktür diyorum. Böylesine talihsiz bir açıklama yapıldığı içinde, Bolu'da böyle bir açıklamaya şahit olduğum içinde tekrar utanç duyduğumu söylemek istiyorum" diye ifade etti.

 "BUYURSUN İSPAT ETSİN İNTİHAR ETMEKTEN Mİ KORKUYOR"

 Genç'in Cumhurbaşkanının mal varlığındaki artışı hakkındaki konuşmasına değinen Ercoşkun; "Ayrıca Kamer Genç Cumhurbaşkanının mal varlığında usulsüz artış olduğunu kanıtlaya bileceğini iddia ediyor ve kanıtlayamazsa intihar edeceğini söylüyor. Peki ben de şunu soruyorum. Bunu ispatlamaktan neden kendini alı koyuyor? TBMM'de görev yapan her Milletvekili mal beyanında bulunur. Bu mal beyanındaki değişiklikleri de süresi içerisinde bildirir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ilk andan itibaren mal beyanı, içersindeki değişikliklerin hepsi kamuya açıktır. Niye ispatlamaktan çekiniyor da bunu itam ederek milletin zihninde sanki böyle bir şey varmış gibi Dünya'nın en zengin insanıymış gibi kelimelerle kullanıyor. Buyursun ispat etsin intihar etmekten mi korkuyor" dedi.

 " VALİMİZDEN GAYET MEMNUNUZ"

 Bolu'ya geldiği ilk günden bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarıyla adından söz ettiren Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları hakkında da düşüncelerini açıklayan Ercoşkun, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'nın heyecanlı, aktif, çalışmayı isteyen, arzulayan bir profil çizdiğini ve memnun olduklarını söyledi.

 "GECİKEN HİÇBİR ŞEY YOK, HATTA ERKEN YAPIYORUZ"

 Eski Terminal olarak bilinen alana yapılacak Olan Adliye Sarayıyla ilgili kamu oyunda yanlış bir algı oluştuğunu, bu yanlış algının da Adliye Sarayıyla ilgilenilmediği geç kalındığıyla ilgili olduğunu ama geciken hiç bir şeyin olmadığını ve hatta erken yapılacağını açıklayan Erçoşkun; " sanki kamuoyunda bu iş ilgilenilmediği için bu bugüne kaldı gibi bir algı var. Bu algıyı kim oluşturuyor, niye oluşturuyor bunu bilemiyorum. Ama Adliye Sarayının bugüne kadar kalmasının tek sebebi daha önce Paşaköy yolundaki Cezaevinin yerine yapılacak olmasındandır. Yani Paşaköy yolundaki Cezaevi kalktıktan sonra yerine Adliye Sarayı yapılacak idi. Tüm bu işler bitip Cezaevi oradan tahliye olduktan sonra ilimiz de başta Belediyemiz, Belediye Başkanımız olmak üzere dinamikler Adliye Sarayının  şehrin merkezinde değil biraz daha dışarıda olmasını dolayısıyla şehrin daha rahat bir yapıya kavuşmasını arzu ettiklerini ifade ettiler. Dolaysıyla planı, projesi, ödeneği her şeyi hazır olduğu halde ondan sonra yeni bir süreç başladı. Bu yeni süreç ne idi? Bir kere yer teminiydi. Bolu Belediyesi mevcut yeri kendi yeriyle takas ederek E5 kenarındaki eski terminal dediğimiz yer tahsisini gerçekleştirdi ve bu bir süreç aldı. Yeni yere göre yeniden plan projesi yapıldı ve bu da bir süreç aldı. Ondan sonraki ihale süreci, tahmini maliyetler gibi bunlar da bir süreçti. Bunlardan bir tanesini Devlet'te akşamdan sabaha yapmanız mümkün değildir. Her birisi en az 6 ay 1 sene gibi süreçleri ifade eder. Dolayısıyla geciken hiçbir şey yok, hatta erken yapıyoruz. Şu anda bir çok farklı projenin önüne Bolu Adliye Sarayı geçmiş oluyor ve bu da açıkçası bizlerin başarısı olarak söyleyebiliriz. Yani kamuoyuna bunun gecikmediğini sadece yer değişikliğinden dolayı böyle bir süreç yaşandığını çok net bir şekilde bilmesi lazım" diye açıkladı.

 "3.5 SENE SONRA AKLINA GELMESİNİ DE ELEŞTİRMEK LAZIM"

 CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın yapmış olduğu Büyük Halk Buluşmaları hakkında da bilgiler veren Ercoşkun; " Tanju Beyin Halk buluşmalarıyla ilgili şunu söylemek istiyorum. Güzel bir çalışma kendisini tebrik ediyorum. Ama tabi yaklaşık 3.5 sene sonra aklına gelmesini de eleştirmek lazım. Açıkçası biz 2011 yılı Haziranından sonra 3 aylık yaz tatili döneminden sonra biliyorsunuz sizler de bunu zaman zaman haber yaptınız. Her Pazartesi günü açık kapı şeklinde vatandaşın dertlerini, sıkıntılarını, sorunlarını dinledik. Yani 3.5 senedir biz bunu yapıyoruz, Tanju Beyin 3.5 sene sonra aklına geldi ve yaptı. Geçte olsa böyle bir şey yaptığı için çok teşekkür ediyoruz" diye bilgi verdi. 

  "EN ÖNEMLİ BÜTÇELERDEN BİRİSİDİR"

 TBMM' de geçen Pazartesi onaylanan bütçe görüşmelerinin ne kadar önemli olduğuyla ilgili konuşan Erçoşkun; " Bildiğiniz gibi TBMM yasama yılı içerisindeki en önemli faaliyetini yani bütçe görüşmelerini geçtiğimiz günlerde tamamladı. Yaklaşık 15 gün süren bütçe görüşmeleri geçen pazartesi akşamı itibari ile Ak Parti grubunun bir iki mazeretli üyesi dışında tamamının oylarıyla kabul edildi. Tabi bütçe görüşmeleri esnasında meclis bildiğiniz gibi ziyaretçi yasağı uyguluyor. Çünkü hem sağlık bir çalışma ortamı oluşabilmesi için hem de uzun mesai saatlerinden dolayı çünkü bütçe görüşmeleri hafta sonu da görüşülüyor. Bundan dolayı yaklaşık 15 gün civarında süren bu görüşmeler pazartesi akşamı itibariyle tamamlanmış oldu. Değerli arkadaşlar tabi bütçe görüşmeleri biraz Meclisin en önemli çalışmalarından birisidir. Çünkü bütçe eğer mecliste oylandığı zaman geçmezse yani hayır oyları daha fazla olursa hükümet otomatikman düşmüş oluyor. Dolayısıyla bütçenin onaylanması demek hükümetin görevini devam etmesi anlamına geliyor. Tabi 12 sene arka arkaya tek başına iktidar olarak bütçe yapmak, bu istikrarın Türkiye de hakim olması da bizim açımızdan, Türkiye açısından en önemli kazanımdır. Çünkü Dünya'ya baktığınız zaman tüm Dünya da ileriye gitmiş yani ilk 5, ilk 10 ekonomiye baktığınız da çok uzun dönemli tek başına iktidarları görüyorsunuz. Japonya'da ikinci Dünya savaşından sonra iktidara gelen parti yaklaşık 40-45 yıl devam etmiş, Almanya'da, İsveç'te, Malezya'da aynı şekildedir. Yani Dünya'da ileri giden, atılım yapan tüm ülkeleri göz attığınız zaman hepsinde istikrarlı bir yönetimin yani hakim bir partinin hakimiyetini görüyorsunuz. Peki bu hakim parti bunu nasıl devam ettiriyor? Kendi içinde devam dinamik bir yapıyı, hatta muhalefeti bile kendi içinde oluşturarak bunu devam ettiriyor. Bu bütçede bu mana da Sayın Ali Babacan'ın kapanış konuşmasında belirttiği gibi orta gelirli bir ülkeden üst gelir seviyesine çıkma noktasında ki en önemli bütçelerden birisidir. Yani bu şekilde mali disipline hakim olduğu taktirde, ekonomik anlamda taviz vermeden bu iki senelik süreç geçirildiği taktirde iki seneye kadar orta gelir seviyesinden üst gelir seviyesine çıkabilecek bir ülkede hep birlikte inşallah yaşayacağız. " diye konuştu.

 

"REFAH SEVİYESİNİN DAHA DA İLERİ GİTMESİ NOKTASINDA KULLANILACAK"

 

Ak Parti iktidarının geçtiğimiz 12 sene için de yaptığı yatımları da değerlendiren Erçoşkun; " 3bin yıllık medeniyet tarihimize baktığımız zaman 12 sene bu medeniyet tarihi içerisinde çok küçük bir süredir. 12 senede gerçekleşen çalışmaları çeşitli vesilelerle en yakından sizler biliyorsunuz. Evet eksikler olabilir, yanlışlıklarda bu kadar yapılan iş içerisinde onlarda olabilir. Ama doğruları da kazanımları da ortaya koymak lazım. Ama bu 12 senede en baştaki özellikle sıkıntıları düşündüğünüzde yani 12 sene önce ki Türkiye'de duble yol 5 bin kilometre bile değildi. Şimdi ise 15bin kilometreden fazladır. Peki bu duble yollar bir daha mı yapılacak?, Ankara- İstanbul arasında ki hızlı tren hattı bir daha mı yapılacak?, Diğer bütün alt yapılar işte 3'üncü köprü, havaalanı gibi bunlar bir daha mı yapılacak? Hayır bunlar bir daha yapılmayacak, çünkü bunların hepsi yapıldı. Dolayısıyla bunların yapımına harcanan bedeller de bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının refah seviyesinin daha da ileri gitmesi noktasında kullanılacak. Yani bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Çünkü devamlı yatırım devamlı aynı şeylere para harcamayacağız. Alt yapı yatırımları bizim için aslında bir sefer gerçekleşecek ama ondan sonrada bütün bu yatırımlardan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının faydalanacağı bir ortam oluşturuyor. Dolayısıyla bundan sonra ki süreçteki değişim bundan önceki 12 senedeki değişimden çok daha hızlı bir şekilde devam edebilir" diye değerlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali bulut
ali bulut - 6 yıl Önce

sayın vekil adliye sarayı ile ilgili bilgiler vermiş ama yine inşaatın ne zaman başlayacağı temelin ne zaman atılacağı bilgisini vermemiş kendi partisinin belediye başkanı bile vekiller gitsin adalet bakanının kapısından ayrılmasın takip etsinler diye beyanat verdi hep oyalama taktiği bunlar halk gerçekleri biliyor.

mahmut ercan
mahmut ercan - 6 yıl Önce

bizde sizden utanç duyuyoruz bir adliye sarayını yıllardır bolu iline yaptıramadınız halkın içine nasıl çıkıyorsunuz anlamış değilim.

sedat can
sedat can - 6 yıl Önce

sayın bolu milletvekillerimiz artık yalan yanlış yönlendirmelere bakarak iftiralara bakarak bürokratlarin ilimizden gönderilmesi oyunlarina bir son vermesi gerekmektedir lafi söyleyanlerin birde kendilerine bakin kimlerle görüştüğünüzü öğrenin bürokrat milletvekillerin oyuncaği değildir çünkü devletin çalişani ve memurdur şikayet edenlerin kaprislerine bakarak insanlara kötülük yapmak kul hakki yemektir o zaman bolunun milletvekili olmaninda bir anlami kalmaz siz kişinin milletvekili değil bolunun milletvekilsiniz bunu unutmayin

emekli
emekli - 6 yıl Önce

bizde senden o söylediğini ........

İşçi
İşçi - 6 yıl Önce

bi kendine bak tanju özcan kadar olamıyorsunuz adam meçlisde çatır çatır bolunun hakkında konuşuyor bi ak partinin milletvekillerinde içraat yok oy zamanı geldinmi kapı kapı geziyorsunuz gerçi hepiniz aynısınız haram olsun aldığınız paralar akpartiliğimden utanıyorum birdahada oyum yok

SIRADAKİ HABER

banner128