ERCOŞKUN HAKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAKLA KALMADI CUMHURBAŞKANI’NA DA ŞİKAYET ETTİ…

Abant İzzet Baysal Üniversitesi emekli öğretim üyesi Hasan Dinç, geçtiğimiz günlerde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Mücahit Kutlu’ya “Kardeşim” diyerek sahip çıkan AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

ERCOŞKUN HAKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAKLA KALMADI CUMHURBAŞKANI’NA DA ŞİKAYET ETTİ…

HABER: FARUK ÇİDEM

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un FETÖ/PDY operasyonları kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen eski Bolu İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu hakkında “Mücahit Kutlu, alçaklarla,  hainlerle ve namussuzlarla bir arada anılamaz. Mücahit Kutlu kardeşimizdir, sonuna dek arkasındayız” açıklamalarına ilişkin, Abant İzzet Baysal Üniversitesi emekli öğretim üyesi Hasan Dinç, “suçu ve suçluyu övme”, “adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçu basın yoluyla” suçlarından vekil Ercoşkun hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

“SİYASİ NÜFUSUNU KULLANMAYA ÇALIŞMASI KABUL EDİLEMEZ”

Dinç, savcılığa bulunduğu suç duyurusunda şu ifadeleri kullandı; “Milletin vekili olan bir şahsın böyle bir ortamda bağımsız mahkemelerce verilmiş bir tutuklama kararı sonrasında bu açıklamaları hem şahsımı çok üzmüş ve başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletimizin demokrasi nöbetleri ile ortaya koyduğu vatanına ve devletine sahip çıkma azim ve kararlılığını kırmıştır. Şüpheli Ali Ercoşkun Türk Milleti adına yargılama yetkisine sahip olan savcı ve hakimleri hangi hakla kararlarını sorgulamaktadır. Mücahit Kutlu’da başta olmak üzere müdafii vasıtası ile gerekli savunmalarını yapmışlar ve haklarında bağımsız yargı bir karar vermiştir. Milletvekilinin milletin cumhurun, cumhurbaşkanının yanında olması gerekirken suçu olan şahısları kanunda muafiyet veya suç işlemesine cevaz bir özelliği olmayan kardeşimiz tabiriyle aklamaya, siyasi nüfusunu kullanmaya çalışması kabul edilebilir bir durum olmaktan önce; adli yargılamayı teşebbüs suçunu oluşturmaktadır.”

ŞABAN DİŞLİ’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin twitter hesabından paylaştığı, “bir Türkiyemiz ve Ay yıldızlı bayrağımızın emrindeyiz. Liderimiz dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Soy adı Dişli olan Tümgeneral kardeşim de olsa asla ve asla duruşumuz değişmez, aksine katmerlenir. Biz ölümüne darbeye hayır dedik demeye devam edeceğiz” sözlerini hatırlatarak Ercoşkun hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırmasını istiyorum dedi.

BEŞTEPE’YE DE ŞİKAYET ETTİ

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun hakkında Cumhurbaşkanlığı’na da şikayet dilekçesi gönderen Hasan Dinç dilekçesinde şu ifadeleri kullandı; “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 gecesi çok vahim bir olayla karşı karşıya kalmıştır. Sorumluları bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Bolu’muzda da yargı eliyle ve bağımsız mahkemelerle suçlular hakkında kararlar verilmeye devam etmektedir. Halen Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun tutuklanan İl Genel Meclisi eski başkanı Mücahit Kutlu ( birlikte görev yaptıkları Bolu valisi İbrahim Özçimen, Özel Kalem Müdürü, Koruma Müdürü, İl Genel Sekreteri) tutuklanmıştır. Bir siyasinin bağımsız mahkemelerce verilen kararı eleştirerek suçu ve suçluyu övmesi, millete ve devlete kastedenlere arka çıkarak “KARDEŞİM” demesi, yargılamayı etkilemeye çalışması, milletimizin ve şahsınızın üstün gayretleri neticesinde önlenen darbe girişiminin müsebbiplerine bir milletvekilinin cesaret verici beyanları beni derinden üzmüştür.

Benim 75 yaşında emekli bir öğretim görevlisi olarak bu olanları sessizce seyretmem mümkün değildir. İlgili çete ve terör örgütü ile sizin verdiğiniz mücadeleye bir katkı olmak üzere Milletvekili Ali Ercoşkun hakkında suç duyurusunda bulundum. İlgili dilekçem ve ilk ifadem ekte sunulmuştur. Gereğini saygılarımla arz ederim. “

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 14:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
tdk sözlüğü
tdk sözlüğü - 4 yıl Önce

şu güzelim haberdeki yazım hatalarını bir tek ben mi fark ediyorum. ekibi sıkı bir eğitimden ya da gözden geçirmek gerek!

abla
abla - 4 yıl Önce

bahsettiginiz vekil tutuklananlardan bazilarini ise aldirmismidir acaba?.....

highway in yapilmasi icin (il baskaniydi)gecesini gündüzünü bu ise ayirmismidir acaba?...

bolulu
bolulu - 4 yıl Önce

feto ya yadım eden herkes enagır cezayı ceksınkım olursa olsun

kafka
kafka - 4 yıl Önce

ercoşkun a bolunun ekmeği suyu fazla gelmiş boluda kamu kurumlarına aldırdığı şahıslarıda soruşdursunlar hüseyin ika gibi değerli bi boluluyu harcayan hesabını versin onu akpartide ve boluda istemiyoruz milleti tanklarla ezenlere sahip çıkmak nedemek bukadar utanmazlık olurmu

bolu14
bolu14 - 4 yıl Önce

hocam eline sağlık, hiç kimsenin cesaret edemediği bir konuya el atmışsınız, ama it iti ısırmaz derler, yine yapılan doğru, hiç olmazsa kendine biraz çeki düzen verir.

Hayret ki hayret
Hayret ki hayret - 4 yıl Önce

kırk yıllık mhp liyim diye dolaşan ama kendine bir türlü bi yer bulamayan zavallı yaşlı birini kullanıyosunu. normaldir çünkü sizlerde yürek yokki ama bunun sualini yaradana nasıl verirsiniz bilmem gazetecilik bumu zaten acınacak haliniz var sonunda hepiniz mahçup olacaksınız.

tokatlı hayri
tokatlı hayri - 4 yıl Önce

ali erçoşkun çocukları hangi okulda okuttu ve belediye başkanı adnan taylanla kanka değilmi ne olduda araları açıldı

SIRADAKİ HABER

banner128