Ercoşkun İnce’ye tepki gösterdi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP İl Kongresi’nde delegelerin oylarıyla İl başkanlığına seçilen Fügen Kara’yı tebrik etti ve AK Parti hükümeti aleyhinde açıklamalarda bulunan CHP Yalova Milletvekili...

Ercoşkun İnce’ye tepki gösterdi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP İl Kongresi’nde delegelerin oylarıyla İl başkanlığına seçilen Fügen Kara’yı tebrik etti ve AK Parti hükümeti aleyhinde açıklamalarda bulunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye de yanıt verdi.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye sert tepki gösterdi. Cumartesi gerçekleştirilen CHP İl Kongresi neticesinde göreve gelen Fügen Kara ve İl Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ettiğini söyleyen Ercoşkun; “ İnşallah Bolu’ya ve Bolu siyasetine belli bir seviye getirmesi anlamında katkıları olur; fakat basından izlediğim kadarıyla CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin aslında Bolu halkının yabancı olmadığı bir üslup ile yapmış olduğu konuşmaya da değinmeden geçemeyeceğim. Sayın İnce, mikrofonu eline aldığı anda belki de salonun boş olmuş olması sebebiyle çok hoş olmayan değerlendirmelerde bulunmuş, Boluluların çok yabancı olmadığı bu seviyesiz değerlendirmelere biz daha önce de Mudurnu’da şahit olmuştuk. Sayın İnce, bir kez daha bu ülkenin Başbakan’ına “Kayıkçının oğlu”, bu ülkenin Cumhurbaşkanına “Tornacının oğlu” diyerek, kendine göre bu insanları küçümseyip, Ak Parti’ye oy verenleri rencide eden değerlendirmelerde bulunmuştur.” Dedi. Ercoşkun sözlerini şu şekilde tamamladı; “Siyaseti bu ülkenin gelişimi, bu milletin geleceği için ortaya hiçbir şey koyamayıp, yeni hiçbir söylemden de bulunmayan ülkenin vizyonu için tek bir olumlu değerlendirme yapamayan bu zihniyet “Dervişin fikri neyse, zikri de odur” sözünü anımsatırcasına, bu milletin değerlerine hiçe sayan bizim geleneğimizde olmayan yakıştırmalarla Ak Parti’ye ve Ak Parti’ye oy verenleri bir kez daha yaralamıştır. Gerçi biz geçmişte Ak Parti’ye oy verenleri “bidon kafalı” veya “göbeğini kaşıyan insanlar” gibi söylemlerle rencide edildiğimize şahit olmuştuk. Fakat aziz Türk Milleti “Onlar anlamaz. Onlar bilmez. Biz her şeyin en iyisini biliriz” diyen bu zihniyete gerekli cevabı her ortamda, her platformda ama en önemlisi seçim sandıklarında vermektedir. Milletin bu desteğini artarak devam ettiğini görmekte bizim en önemli kaynağımızdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128