Ercoşkun İzzet Baysal’ın Sözlü vasiyetini yerine getirecek ##hb_manset.gif

Filiz Restaurant’ta Bolu Olay gazetesi çalışanları ve köşe yazarlarıyla bir araya gelen Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Bolu’ya hukuk fakültesinin yapılması için milli eğitim bakanı Nabi Avcıyla görüşeceğini...

Ercoşkun İzzet Baysal’ın Sözlü vasiyetini yerine getirecek ##hb_manset.gif

Filiz Restaurant’ta Bolu Olay gazetesi çalışanları ve köşe yazarlarıyla bir araya gelen Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Bolu’ya hukuk fakültesinin yapılması için milli eğitim bakanı Nabi Avcıyla görüşeceğini söyledi. Hukuk fakültesinin İzzet Baysal’ın sözlü vasiyeti olduğunu vurgulayan Ercoşkun; “Önümüzdeki günlerde Sayın Ahmet Baysal’ı Sayın Nabi Avcı ile buluşturarak üniversitemize hukuk fakültesinin kurulmasıyla ilgili yapılacak olan çalışmaların somut bir boyuta ulaşmasını sağlayacağım.” Dedi.

 

 

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Filiz Restaurant’ta Bolu Olay gazetesi çalışanları ve köşe yazarlarıyla bir araya geldi.Siyasi yaşamına Refah partisi Bolu il teşkilatında başladığını Fazilet ve Saadet partisinde görev almadığını söyleyen Ercoşkun” 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin Bolu teşkilatının kurucuları arasında yer aldım.2011 yılında gerçekleştirilen milletvekilliği genel seçimleri sonrasında Bolu milletvekili seçildim.Şu anda Bolu milletvekili olarak parlamentoda görev yapıyorum” dedi.Milletvekili dokunulmazlıkları ile ilgili tavrının net olduğunu vurgulayan Ercoşkun” Bu konuda Bolu Olay gazetesinin internet sitesi üzerinden başlattığı kampanyayı takip ettim.Bu konuda Bolu halkının hassasiyetini çok iyi biliyorum.Bende kürsü dokunulmazlığı dışında milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istiyorum” dedi.Mecliste yoğun bir çalışma dönemi içersinde olduklarını söyleyen Ercoşkun; “Mecliste Salı, Çarşamba, Perşembe günleri genel kurul faaliyetleri gerçekleştiriliyor.Sanayi,Ticaret,Enerji,Tabi kaynaklar,Bilgi ve Teknoloji komisyon üyeliğimin yanı sıra AK Parti grup yönetim kurulu üyeliği görevinde de bulunuyorum” biçiminde konuştu.Şu ana kadar Türkiye Büyük Millet meclisinde 20 genel kurul konuşması yaptığını söyleyen Ercoşkun;”Bu konuşmalarım Bolu’dan seçilerek 2002 yılından bu yana Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yapan tüm Ak Partili milletvekillerinin iki seçim dönemi boyunca TBMM’de yaptıkları konuşma sayısının toplamından çok daha fazla bir konuşmadır. Ben il başkanlığı dönemimde seçmenlerimizin en çok iki olgudan şikâyetçi olduklarını tespit etmiştim. Bunlar Bolu milletvekillerinin kürsüden az konuşma yapması bir diğeri de seçim dönemleri haricinde milletvekillerinin seçmenlerini ziyaret etmemesi olarak özetlenebilir.”şeklinde konuştu.

 

Bolu’nun Turizmde hedefinin olması gerekir

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı en önemli faaliyetlerden birinin TBMM’de çalışan Boluluları tespit ederek bir liste hazırlamak olduğunu söyleyen Ercoşkun;”Hazırladığımız liste sonucunda 160 tane Bolulunun Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yaptığını öğrendik. Sonra onlara bir yemek verdik. Ardından bakanlıklar bünyesinde çalışan Boluluları tespit ederek onları ziyaret ettik. Kentimizin problemlerini çözmek ve yapacağımız çalışmalar için bakanlıkları ziyaret ettiğimizde ise bu ilişkilerin faydasını çok gördük.” Diye konuştu. Bolu’nun Turizm’de deniz turizmi haricinde büyük bir potansiyelinin olduğunun altını çizen Ercoşkun; “Kongre ve Yayla turizminde de Bolu’nun ciddi bir potansiyeli var. Seben’in Taşlıyayla göleti sayesinde tarımda ne kadar iddialı bir konuma geldiği ortadadır. Nasıl bir insanın kendi kişisel hedefi varsa Bolu’nun da Turizmde hedefinin olması gerekir” şeklinde konuştu.

 

Hukuk fakültesi mutlaka kurulmalı

 

Kendi döneminde 4 yeni fakültenin onayının YÖK tarafından yapıldığına dikkat çeken Ercoşkun;”4 yılda 4 yeni fakülte sözüyle yola çıkmıştık ama 1 yılda 4 yeni fakülteyi Bolumuza armağan ettik. Bolu’nun şu anda Sayın Ahmet Baysal’ında çok istediği bir hukuk fakültesine ihtiyacı var. Yeni milli eğitim bakanımız Sayın Nabi Avcıyı komisyon üyeliğinden beri tanıyorum. Önümüzdeki günlerde Sayın Ahmet Baysal’ı Nabi Avcı ile buluşturarak üniversitemize hukuk fakültesi kurulmasıyla ilgili yapılacak olan çalışmaların somut bir boyuta ulaşmasını sağlayacağım.” Dedi.

 

Yeni bir üniversite şart

 

Bolu’nun ikinci bir üniversiteye de ihtiyacı olduğunun altını çizen Ercoşkun “Bu devlet eliyle de olabilir özel sektör eliyle de olabilir ama ben bunun tartışılmasının yerinde olacağını düşünüyorum” biçiminde konuştu.

 

 

Sayın görevine devam edecek

 

Partilerinde son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ercoşkun;”Ak parti Bolu’da son seçimde % 59 oy alan ve 18.000 üyesi olan bir siyasal kuruluştur. Haliyle partimiz heterojen bir yapıda olduğu için çok sayıda görüş parti içinde dillendiriliyor. Yalnız bu tartışmalar “Kol kırılır yen içinde kalır” anlayışıyla yapılmaktadır. Bunun dışında bir hareketi göremezsiniz” biçiminde konuştu. Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın’ın görevden alınması gibi bir durumun söz konusu olmadığını da sözlerine ekleyen Ercoşkun; “Böyle bir şey olsa duyardım. O yüzden böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtmek istiyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124