Ercoşkun; “Kantarın topuzunu biraz kaçırmış”

Dörtdivan Belediyesi meclis kararıyla Bolu caddesi ismini değiştirip AKP Bolu İl Başkanı Yüksel Çoşkunyürek'in ismi verilmişti. Geçen cumartesi de CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan bunu yalakalık olarak değerlendirmişti. Bu konuyla ilgili Bolu Olay Gazetesine konuşan AKP Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun;"Tanju Özcan kantarın topuzunu biraz kaçırmış" diye konuştu.

Ercoşkun; “Kantarın topuzunu biraz kaçırmış”
Haber: Semih BAYKAL

Erçoşkun, Dörtdivan da yaşanan bu isim değişikliğinin eleştirilmesinin herkes tarafından doğal bir hak olduğunu ancak bunu makul ölçülerde yapılması gerektiğini belirterek; " Tanju bey kantarın topuzunu biraz kaçırmış. Evet bu konu eleştirilebilir ama bunu da makul ölçülerde eleştirmek gerekir. Yani ben kelimeye takılıyorum. Diğer taraftan tabi ki eleştirebilir bu en doğal hakkıdır. Eleştirebilir, eleştirebilecek tarafları da vardır. Ama orada kelimeleri düzgün seçmek lazım hep birlikte siyaset yapıyoruz siyaset yaptığımız ortamın daha nezih bir ortam olması da bizim elimizdedir" diye söyledi. Kendi açısında da bu isim değişikliğini değerlendiren Erçoşkun; " Sokak isimleri bugüne kadar hiç değişmedi diye bir şey yok ben bunu savunmak için söylemiyorum. Ama bugüne kadar çok çeşitli süreçlerde sokak isimleri değiştirildi ve farklı kişilerin isimleri verildi. Şimdi bu manada Dörtdivan Belediyesi de Meclis olarak karar aldıysa bu karar saygı duymak lazım. Bu kadar şık olur olmaz bu konuda çok farklı yorumlar yapılabilir. Ama tek bir kişinin değil meclis kararıyla da atılan bir adım varsa da yani neden olmasında denilebilir. Bolu isminin değiştirilmesi de siyasi bir malzeme olacak bir şey bu tür hareketlerden de kaçınmak gerekir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahir
Mahir - 6 yıl Önce

kantarın topuzu neden kaçsın sn. ercoşkun? siz gerçekten bu ilin milletvekili iseniz, mehmet ali türker, gürzap yılmaz gibilerinin isimlerinin kaldırılması için gerekli işlemleri yapmanız lazım. eğer gerçekten bolu'lu iseniz!

SIRADAKİ HABER