Ercoşkun muhtarlara müjde verdi

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun torba yasa kapsamında muhtarların özlük haklarında iyileştirmeler yapıldığını zamların mevcut bütçe üzerinde yük oluşturmaması için 2014 yılı başında n itibaren geçerli olacağını söyledi.

Ercoşkun muhtarlara müjde verdi
 AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan’a ziyarette bulunarak torba yasa kapsamında Muhtarlara tanınan özlük hakları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan ziyaretten büyük bir memnunluk duyduklarını söyleyerek;” Geçtiğimiz günlerde muhtarların ödenekleri ile ilgili bir iyileştirme yapıldı. Resmi gazetede yayımlanmadı ama tahmin ediyoruz, yılbaşından sonra ödenmeye başlayacak. Bizim için mutluluk tablosu oldu. Burada emeği geçen Başbakanımıza, altında imzası olan Bolu milletvekillerine teşekkür ediyorum.” Dedi. Torba yasanın kapsamı hakkında bilgiler veren Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun muhtarların özlük hakları ile ilgili yıllardır büyük sıkıntıların olduğunu söyleyerek “Sonuçta bir bölgeye hizmet edecekseniz o bölgede vatandaşın seçtiği muhtarlarla birlikte yapmak durumundasınız. Dolayısı ile bizim zaten bildiğimiz ve gayret gösterdiğimiz özlük hakları ile ilgili bazı iyileştirmeleri şimdi gerçekleştirmiş olduk. Muhtarlarımızın maaşlarında iki kata yakın bir artış kaydedildi. Bu rakam yeterli midir? Hayır değildir. Ben hiçbir muhtarımızın kalkıp ta bu özlük haklarından dolayı bu işi yaptığını düşünmüyorum.” Diye konuştu.

 

Zam oranları bütçe üzerinde ek bir yük oluşturmayacak

 

Toplantıda daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ercoşkun; “2014 yılının Mart ayında yerel seçimler var. Ocak ayından itibaren zamlı maaş almaya başlayacak olan muhtarlardan bir kısmı yeniden seçilemez ya da aday olmazsa bu zamlar onlar için hiçbir şey ifade etmeyecek.” yönündeki soruya; “Biz Ak Parti olarak popülist bir politika izlemiyoruz. Bu zamların bütçe üzerinde yük oluşturmaması için bu zamları 2014 yılı başında uygulamaya karar verdik. Böylece söz konusu zam oranları mevcut bütçe üzerinde ek bir yük oluşturmamış olacak.” Şeklinde cevap verdi. Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan ise her yerel seçim döneminde Bolu’da 50’ye yakın muhtarın değiştiğine dikkat çekerek muhtarların bu işi para için yapmadığını bu işin bir gönül işi olduğunu vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124