Ercoşkun O Fotoğrafa Yanıt Verdi

Haber; Duygu Kaya Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun, il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek TBMM’nin kapısının herkese açık olduğunu söyledi. Ercoşkun” Biz hiçbir ayrımcılık yapmıyoruz....

Ercoşkun O Fotoğrafa Yanıt Verdi

Haber; Duygu Kaya

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun, il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek TBMM’nin kapısının herkese açık olduğunu söyledi. Ercoşkun” Biz hiçbir ayrımcılık yapmıyoruz. Her T.C. vatandaşını aynı görüyoruz. Türban’da, başörtüsü de, sarıkta cüppe’de bizim öz değerlerimizdir. Bu öz değerlerimize el uzatmaya, dil uzatmaya çalışanın da alnını karışlarım" dedi. Ercoşkun facebook’taki fotoğrafa yorum yapan Elfaz Temiz ve Tanju Özcan’ı şiddetle ve nefretle kınadığını belirterek, kendilerini özür dilemeye davet etti.

AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun parti binasında geçen hafta Türkiye Büyük Millet Meclisine gelen misafirlerle çektirdiği fotoğrafın paylaşımıyla ilgili olarak gelişen açıklamalara karşılık bir basın açıklaması yaptı. Ercoşkun fotoğraflar için yapılan açıklamaların seviyesiz ve çirkin olduğunu söyledi ve bu konuda hazırladıkları sunumu basına izletti. Ali Ercoşkun facebookta yayınlanan o fotoğraflara cevaben“Milletvekillerinin şapka takıp takmayacağını, başkanlık divanı üyelerinin yani Tanju Özcan’ın takip etmesi gerekir.Bildiğiniz gibi değerli arkadaşlar 25.11.1925 tarihinde 671 numaralı bir kanunumuz var. Bu kanunda TBMM azaları ile İdare-i Umumiye ve Hususiyi Mahalliye… diye devam eden, halen yürürlükte olan milletvekillerinin şapka giymek mecburiyetinde olduğuna dair bir kanun var. Ve bu kanun bildiğiniz gibi TBMM Başkanlık Divanı tarafından Genel Kurul çalışmalarında uygulanır, yani şapka takılır, hatta milletvekillerinin şapka takıp takmayacağını başkanlık divanı üyeleri takip eder. Dolayısıyla baktığımız zaman bu kanunu uygulamakla görevli olan Tanju Özcan’ı başkanlık divanı üyesi olarak bu bahsi geçen fotoğraf paylaşımından sonra yapmış olduğu seviyesiz çirkin açıklamalarını hep birlikte gördük. Şimdi değerli arkadaşlar, fotoğraf oldukça net. Bugüne kadar binlerce Bolulu hemşerimizi, TBMM’de misafir ettik. Ve en başta vermiş olduğumuz sözün getirmiş olduğu sorumlulukla kapımız herkese açık dedik. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes bizim için önemli ve değerlidir. Dolayısıyla hiçbir ayrıma tabi tutmadan, hiçbir filtrelemeye, ötekileştirmeye tabi tutmadan tüm misafirlerimizin fotoğraflarını da bir kişisel paylaşım sitesi olan facebook üzerinden de yayınladık. Ama bir baktık ki bu müthiş bir mesele oldu. Problem oldu ve gerçekten çok seviyesiz çok çirkin ifadelerle bunlar üzerinden siyaset yapılmaya çalışıldı.’’Şeklinde konuştu.

 

                             CHP’deki çarşaf ve başörtüsü çelişkileri 

Ercoşkun CHP’nin bir dönem yaptığı çarşaf açılımına da atıfta bulundu. Ercoşkun, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın çarşaflı vatandaşlarla çektirdiği fotoğrafları, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güner’in gene çarşaflı bir kadına rozet takarken çekilen görüntüyü, CHP’nin Giresun’da 2000 başörtüsü dağıttığı haberlerini hazırladığı sunumda gösterdi. Ali Ercoşkun hem böyle bir açılım yapan hem de TBMM’nin çıkartmış olduğu kanunu Anayasa Mahkemesi’ne götüren bir CHP’nin var olduğunu, başörtüsünün de kara çarşafında, sarığında özdeğerimiz olduğunu, bu öz değere dil uzatanları kınadığını, ortaya hiçbir siyasi aktivasyon koyamayan, seçim döneminde vermiş olduğu sözlerin hiçbir tanesini yerine getiremeyen ve bunun ezikliği, psikolojik travmasıyla karşı karşıya bulunan Tanju Özcan’ın türban üzerinden siyaset politika üretmeye çalışan çalışmasını da anlayışla karşıladığını söyledi. Ercoşkun  “TC vatandaşı olan herkes bizim için önemli ve değerlidir. Başörtüsü de, cübbe de, sarık da, kara çarşaf da, bizim öz değerimiz. Bu öz değere dil uzatma gafletinde bulunan herkesi şiddetle nefretle kınıyorum.” Şeklinde konuştu. 

            

                           Türk milletinden özür dilesinler

Ali Ercoşkun başta Elfaz Temiz olmak üzere fotoğraf konusunda yorum yapan kişileri şiddetle kınadığını, bu kişilerin sadece kendisinden değil tüm Türk halkından özür dilemeleri gerektiğini, böyle seviyesiz çirkin işlerle uğraşacak vaktinin olmadığını belirtti. Ercoşkun “TC vatandaşlarının bu öz değerlerine el uzatmaya dil uzatmaya çalışanın alnını karışlarım” Şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER