Ercoşkun; “Şimdi Sıra Yedigöller Yolunda, Demiştik”

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun İlimizin Turizm geleceği açısından büyük öneme sahip Yedigöller Milli Parkı yollunun çift kat sıcak asfalt olarak yapılması için 5,25 milyon TL ödeneğin Milli Parklardan, İl Özel İdaresi hesabına aktarılacağını belirtti.

 Ercoşkun; “Şimdi Sıra Yedigöller Yolunda, Demiştik”

Haber Merkezi

Yedigöller yolunun plan, proje ve alt yapı çalışmalarının geçtiğimiz aylarda başladığını belirten Ercoşkun; “Yapılan bu çalışmaları Bakanlıklarından elde edilen ödenekler ile İl Özel İdare bütçesine hiç dokunmadan gerçekleştirdiğimizi bir kez daha belirtmek isterim. Yedigöller yolunun da 2015 yılı içerisinde tamamlanması için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmekte. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile birçok görüşme gerçekleştirmiştik, bu görüşmeleri takiben geçtiğimiz hafta Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık’ı, Milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü, İl Genel Meclis Başkanımız Yaşar Yüceer ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sırrı Köstereli ile ziyaret ettik. Yaptığımız toplantı sonucunda, Yedigöller yolunun Milli Parklar sınırları içerisinde kalan 11 km’lik kısmının çift kat sıcak asfalt olarak yapılması için 5,25 Milyon TL ödeneği temin ettik. Bu ödenek çok kısa zamanda İl Özel İdaresi hesabına aktarılacak. Bolu’muza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Ercoşkun açıklamasını şöyle tamamladı;  “Bu çalışmalar neticesinde Bolu’nun her köşesine kolayca ulaşabilecek. Bu da Bolu’nun turizm anlamında ciddi mesafe kat etmesine yol açmış olacak. Geçtiğimiz dönemde başlayan bu çalışmalar bu dönemde nihayete eriyor. Bu manada çok büyük mutluluk duyuyoruz. Geçmiş dönemde katkı veren Milletvekillerimize, bu dönemde de Milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü, İl Genel Meclis Başkanımız Yaşar Yüceer ve tüm katkı verenlere Bolu halkı adına şükranlarımı bir borç bilirim.”

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali bulut
ali bulut - 7 yıl Önce

daha siz yıllardır bir adliye sarayı inşaatının temelini atamadınız sizin laflarınız boş çıkar.

timuçin esen
timuçin esen - 7 yıl Önce

sayın vekil ilk önce şu daha inşaatı bile başlatılamayan yeni adliye sarayının durumu ile ilgili bilgi versin daha sonra başka işlere el atsın daha şehir merkezinde doğru dürüst asfalt yok.

SIRADAKİ HABER

banner128