Ercoşkun Yedigöllerin tapusunu gösterdi##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Yedigöllerin Düzce’ye bağlanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Ercoşkun “Anayasa’nın nasıl değiştirilmez hükümleri varsa Yedigöller’deki...

Ercoşkun Yedigöllerin tapusunu gösterdi##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Yedigöllerin Düzce’ye bağlanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Ercoşkun “Anayasa’nın nasıl değiştirilmez hükümleri varsa Yedigöller’deki durum içinde aynı şey söz konusudur.” Dedi.

 

 

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu il başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Ercoşkun Bolu’nun batı illeri ölçeğine göre köyleri en fazla olan illerinden biri olduğunu söyleyerek “Bu yüzden köylerin temizliği çok büyük bir önem arz ediyor. Bugüne kadar gerçek anlamda köylerimizde çöp toplama faaliyetleri maalesef gerçekleşmedi. Bolu gibi güzel ve piknik alanı bir hayli fazla olan ilimizde kent merkezi kadar köylerimizin de çöplerinin düzenli olarak toplanması büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden Şehircilik ve Çevre bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında Bolu’muza Üç adet çöp toplama kamyonunun hibe yoluyla tahsis edildiği müjdesini vermek isterim. Pilot uygulama kapsamında ilk etapta Dörtdivan ve Yeniçağa bölgemizle Bolu merkeze bağlı köylerimizin çöpleri toplanacaktır.”dedi. Ak Parti hükümetiyle birlikte Köy-Des projelerinin hayat bulduğunu ve Bolu’ya kırsal anlamda büyük bir artı değerin katıldığının altını çizen Ercoşkun;”Sadece eski rakamla 5 Trilyon 45 milyar liralık Köy-Des ödeneği ilk defa ilçelerin ismine tahsisli olarak gelmiştir. Bu tahsisin direkt bakanlıktan ilçelere tahsisli olarak geldiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bu rakam ilçeler adına tahsisi gelmiş bir paradır” dedi.

 

“Böyle bir şey söz konusu olamaz”

 

Yedigöllerin Düzce’ye bağlanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Ak Parti Bolu milletvekili Ercoşkun; “Bir ilin mülki sınırları karayolları tarafından belirlenmez. İçişleri tarafından belirlenir. Karayolları tarafından hazırlanan Türkiye karayolları haritası küçük ölçekli olup Yedi göller gösterilmemiştir. Yalnızca Milli Park olarak yeri belirtilmiştir. Milli Parklardan gelen bilgilere göre Milli Park sınırları Düzce-Bolu illeri içinde gösterildiğinden ve Bolu tarafında yer olmadığından yazı Düzce iline doğru yazılmıştır. Bir sonraki baskıda Bolu iline doğru kayacaktır. Bu yüzden bu konudaki yanlış bilgilere itibar edilmemelidir” dedi.

 

“Yedigöller Bolu’ya mal olmuş bir yerimizdir”

 

Bu konuda Düzce’de ciddi bir kamuoyu oluşmadığını da sözlerine ekleyen Ercoşkun;” Birkaç kişinin Yedigöller ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar kesinlikle Düzce halkının genelinin görüşünü yansıtmamaktadır. Yedigöller Bolu’ya mal olmuş bir yerimizdir. Anayasa’nın değiştirilmez hükümleri nasıl varsa Yedigöller’deki durum içinde aynı şey söz konusudur. Düzce’deki bazı kompleksli insanların yaptığı açıklamaları tüm Düzce halkının görüşüymüş gibi yansıtmak doğru bir şey değildir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128