Ercoşkun, “Yem ve gübrede KDV yüzde 1’e indirildi”

Ak Parti Bolu Milletvekili Ercoşkun, seçim meydanlarında AK Parti'nin çiftçilere sözü olan yem ve gübrede KDV'nin yüzde 1’e indirilmesi sözünü gerçekleştirdiklerini, yemde yüzde 8, gübrede yüzde 18 olan KDV'nin yüzde 1’e indirildiğini ve kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Ercoşkun, “Yem ve gübrede KDV yüzde 1’e indirildi”

Ercoşkun, yem ve gübrede KDV'nin yüzde 1 e indirilmesi ile tarım ve hayvancılıkla geçinen çiftçilere büyük kolaylık sağlandığını belirterek, “Bu indirim tarımda üretimin artmasına, hayvancılıkta ise, et fiyatlarının düşmesine yarayacak. KDV indirimi sadece çiftçiye satılan ürünlerde sınırlı tutulmadı. Yem ve gübre üreticilerinin kullandıkları hammaddede de KDV oranları yüzde 1’e indirildi. Bu kararla çiftçilerimizin üzerindeki maliyet yükü azaldı. Bolu’da patates, pancar, buğday, fındık, ceviz vb. gibi üreticilerimize büyük destek sağlayacak bu çalışmanın çiftçimize hayırlı ve uğurlu olmasını, çiftçilerimize kazançlarının bol ve bereketli olmasını diliyorum” diye konuştu.

"AK PARTİ HÜKÜMETİMİZ YİNE FARKINI ORTAYA KOYDU"

Ercoşkun, yem ve gübrede KDV'nin yüzde 1’e indirilişi hakkında şöyle konuştu: “1 Kasım’da milletimizden aldığımız iktidar yetkisi ile verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışmalara başladık. AK Parti hükümetimiz yine farkını ortaya koyarak, yem ve gübrede KDV'nin yüzde 1’e indirmeyi başardı. Seçim meydanlarında halkımıza verdiğimiz sözler bir bir hayata geçiriliyor. Hükümetimiz, çiftçilerimizin yüzünü güldürecek önemli bir karara imza attı. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128