Ercoşkun’lu Komisyon Bilişim Bakanlığı kurulmasını istedi

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un üyesi olduğu Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu hazırladıkları raporu tamamlayarak, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e sundu. Ülkenin bilişim konusunda geleceğine yön...

Ercoşkun’lu Komisyon Bilişim Bakanlığı kurulmasını istedi

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un üyesi olduğu Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu hazırladıkları raporu tamamlayarak, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e sundu. Ülkenin bilişim konusunda geleceğine yön verecek olan 1140 sayfalık raporda başta Bilişim Bakanlığı kurulması olmak üzere çok önemli tespitler bulunuyor.

Raporun Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e teslimi sırasında bir konuşma yapan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; “Türkiye olarak gelmiş olduğumuz noktada bundan sonraki hedefleri gerçekleştirebilmek için; bilişim sektörü kendi başına bir değerdir. Bunun yanında aslında diğer bütün sektörlere de bir alt yapı oluşturabilmesi anlamında bilgi ekonomisine geçiş için en önemli konulardan birisi olduğunu bir kez daha altını çizmek istiyorum” dedi.

Türkiye’de sonucu merakla beklenen Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu çalışmalarını tamamlayarak rapor haline getirdi. AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un da üye olarak yer aldığı Komisyon, 1140 sayfa olarak hazırladığı raporu Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e sundu. Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar ve Komisyon üyelerinin katılımıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in makamında yapılan raporun teslimi nedeniyle gerçekleşen törene ulusal basının da ilgisi oldukça yoğundu.Teslim töreninde bir konuşma yapan AK Parti Ali Ercoşkun ise, bilişim sektörünün bir değer olarak kabul edilmesi gerektiğini ve de diğer sektörlere alt yapı sunması bakımından da bilgi ekonomisine geçişte üstlendiği role dikkat çekti.Sektörün içinden gelmesi ve de mesleki anlamda da bilgi ve tecrübelerinden en çok faydanılan Komisyon Üyesi olması sebebiyle raporun teknik bazı bölümleri hakkında TBMM Cemil Çiçek’e bilgi veren Ercoşkun burada yaptığı konuşmada; “Komisyon olarak yapılan çalışmalar gerçekten çok kapsayıcı oldu. Sektörün, kurumların tamamını görüşlerinin alındığı ve Meclis’te grubu bulunan Parti gruplarının da bütün arkadaşların özgürce katılımıyla oluşan geniş kapsamlı bir rapor ortaya çıktı. Türkiye olarak gelmiş olduğumuz noktada bundan sonraki hedefleri gerçekleştirebilmek için; bilişim sektörü kendi başına bir değerdir. Bunun yanında aslında diğer bütün sektörlere de bir alt yapı oluşturabilmesi anlamında bilgi ekonomisine geçiş için en önemli konulardan birisi olduğunu bir kez daha altını çizmek istiyorum. Katkıda bulunan arkadaşlara ve ciddi manada destek veren Sayın Meclis Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.4 ay gibi kısa bir sürede kapsamlı bir raporun hazırlanması nedeniyle raporda emeği geçen herkese teşekkür eden Cemil Çiçek, "Kim ki bilişim çağına sırtını döner, uluslararası rekabette geri kalır" dedi. Çiçek, sözlerine şöyle devam etti: "Teknolojinin sadece kullanıcısı değil, aynı zamanda üreticisi de olmalıyız. Zararından dolayı karşı çıkmak yerine, güvenli kullanmak mümkündür. Bu rapor, Meclisin toplumun sorun ve beklentileri ile iç içe yaşadığını göstermesi bakımından da önemli bir rapordur. Bu rapor raflarda kalmayacak, Meclis'in internet sitesine de koyarak erişimini sağlayacağız. Meclis bilişim konusunda ev sahipliği de yapan bir yerdir. Bu konuda vatandaşlarımızın memnuniyeti bizim için önemlidir. Çünkü çağdaş devlet, vatandaş memnuniyetinin en yüksek olduğu devlettir" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128