Ercoşkun’un girişimleri sonuç Verdi

Geçtiğimiz aylarda Bakanlık kararı ile kapatılan Emekli Öğretmenler Derneği Lokali Milletvekili Ali Ercoşkun’un Bakanlık nezdinde yapmış olduğu girişimler sonucunda tekrar hizmete açılıyor. Daha önce Milli Eğitim...

Ercoşkun’un girişimleri sonuç Verdi

Geçtiğimiz aylarda Bakanlık kararı ile kapatılan Emekli Öğretmenler Derneği Lokali Milletvekili Ali Ercoşkun’un Bakanlık nezdinde yapmış olduğu girişimler sonucunda tekrar hizmete açılıyor.

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı 168 öğretmen evi ile 88 öğretmen lokalinin mevcut durumlarına ilişkin yapılan incelemelerde birçok öğretmen evi ve lokalinin zarar ettiği tespit edilmiş ve bu nedenle 25 öğretmen evi ve Bolu’nun da aralarında bulunduğu 27 öğretmen lokali nin kapatılma işlemi Bakanlık tarafından gerçekleştirilmişti. Lokalin kapatılmasının ardından Bolu Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Selami Demirdöğen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat etmiş, herhangi bir zararın söz konusu olmadığını belirterek derneğin yeniden faaliyet geçmesi konusunda taleplerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü kanalı ile bakanlığa bu talebi bildirmişti. Konu ile açıklamada bulunan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, ”Bolu Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Selami Demirdöğen daha önce emekli öğretmenlerin bir çatı altında olmaması nedeniyle sıkıntılar yaşadığını bizlere dile getirmişti. Hatta geçtiğimiz öğretmenler gününde dernek lokalinin olmaması nedeniyle öğretmenler günü nedeniyle ziyaret etmek isteyenleri lokalleri olmadığı için öğretmenevinde ağırlamışlardı. Bizde bu konu ile ilgili olarak hemen bakanlıkla gerekli görüşmeleri yaptık ve Bolu’daki lokalimizin emekli öğretmenlerimiz için büyük ihtiyaç olduğunu bakanlık yetkililerine detaylı bir şekilde aktardık. Yaptığımız bu girişimler sonucunda da Bakanlıktan olumlu yanıt geldi. Kısa süre içerisinde Emekli Öğretmenler Dernek Lokali öğretmenlerimizin tekrar hizmetine açılacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124