Ercoşkun’a yakıştırmadı

CHP bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir süre kala CHP’lilerle birlikte Gölyüzü Mahallesinde sürdürdü. Karsu, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un, TBMM’de MHP’li Milletvekillerine karşı yumruklu müdahalede bulunmasını eleştirerek, “Ali Erçoşkun beye ben yakıştıramıyorum. Çok terbiyeli, çok üstün vasıflı arkadaşımız. Bolu’da sevdiğimiz, saydığımız onun partisinden olmadığım halde sevdiğim saydığım her yerde gördüğümde konuştuğum bir arkadaş. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Meclisi’nde tekmelerin, yumrukların konuştuğunu ve kim konuşturursa konuştursun yumruğunu desteklemeyiz. Biz kavga istemiyoruz. Döven istemiyoruz, söven istemiyoruz” dedi.

Ercoşkun’a yakıştırmadı
Haber: Kasım ŞAHİN

CHP Bolu İl Teşkilatı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir süre kala çalışmalarına hız verdi. CHP İl Başkanı Kazım Karsu ve partililer Gölyüzü Mahallesinde tek tek vatandaşlara Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun broşürlerini dağıttılar. Karsu, yaptığı açıklamada: “Ne döven ne dövülen, ne söven ne sövülen istiyoruz Cumhurbaşkanlarımızı . Biz Cumhurla Cumhurbaşkanı adayımızı tanıştırmaya dolaşıyoruz. İnsan olması lazım. Hırsız olmaması lazım. Dürüst olması lazım. Namerde el uzatmaması lazım. Fakir fukaranın nasibine el koymaması lazım. Doğru konuşması lazım. Yalan söylememesi lazım. Cumhur olması, Cumhuru temsil etmesi Cumhurbaşkanı olması lazım. Öyle birisini istiyoruz. Biz şimdi yalnız kendimiz için değil, İslam ülkelerinin birliği bütünlüğü için istiyoruz, İslam coğrafyasın da büyük bir kaos var. İnsanlar birbirlerini öldürüyorlar. Yetmiyor başka yerlerden parayla insan getiriyorlar. Diyorlar ki bizim kardeşlerimiz öldü. Bu Müslümanları öldürün. Biz öyle Müslüman’ı istemiyoruz. Biz gerçek Müslümanlık istiyoruz. Hz. Peygamberimizin zamanında olan Müslümanlığı istiyoruz. Onun söylediği Müslümanlığı istiyoruz. Başka dostlarının, komşularının düşmanlarını besleyen, silahlandıran, para veren onları kışkırtan bir Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlığında birisini istemiyoruz” diye konuştu.

Ercoşkun’un yumruklama olayına da değinen Karsu, “ Ali Erçoşkun beye ben yakıştıramıyorum. Çok terbiyeli, çok üstün vasıflı arkadaşımız. Bolu’da sevdiğimiz, saydığımız onun partisinden olmadığım halde sevdiğim saydığım her yerde gördüğümde konuştuğum bir arkadaş. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Meclisi’nde tekmelerin, yumrukların konuştuğunu ve kim konuşturursa konuştursun yumruğunu desteklemeyiz. Biz kavga istemiyoruz. Döven istemiyoruz, söven istemiyoruz. Dürüst, adabı muaşereti bilen, adabı muaşereti işleten insanları istiyoruz. Şimdi bizim adayımız Cumhurun adayı Ekmeleddin Bey’i o bakımdan destekliyoruz ve halka tanıtmaya çalışıyoruz. Kendisinin çok da bizim kütüğümüzde olduğunu sanmıyorum bizim adayımız değil, müşterek biz adayımız. Yüksek seviyede anlaşma yaptığımız bir aday. O adayı bu vasıflarından dolayı tercih ediyoruz. Yoksa o, hiçbir üzerinde yanlış bir şey söylenmeyen bir arkadaşımız. Yalnız diyorlar ki Türk değil. Bize insan lazım, adam olması lazım. Adam gibi adam Cumhurbaşkanımız olursa Dünya’da bütün İslam ülkelerine de çok büyük faydası olacak” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın TV reklamlarında çıkan seçim reklamları hakkında Karsu şunları söyledi: “ İslam ülkeleri de bundan istifade edecek. Biz  Laik düzenin devam etmesinden yanayız. Biz Cumhuriyetin temel taşlarından birisinin Laiklik olduğunu düşünüyoruz.  Mezhepleri kullanan her kim olursa olsun biz onun karşısındayız. Bir insanın kendi inancına bağlıdır. Tanrısıyla kendi arasındaki bağdır. O tanrıya ulaşma yoludur. Ona hiç kimse el uzatamaz. Hiç kimse konuşamaz. Bizim toplumumuz dinine çok düşkündür, Allah’ını çok sever onun için ona müdahale edene müdahale eder diye düşünüyorum öyle şeyleri kabul etmiyoruz”

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128