Ercoşkun’dan büyük kehanet!##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP içindeki ulusalcı kanadın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğindeki parti yönetiminden aradığını bulamadığına dikkat çekerek; “Tanju Özcan'ın da içinde...

Ercoşkun’dan büyük kehanet!##hb_manset.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP içindeki ulusalcı kanadın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğindeki parti yönetiminden aradığını bulamadığına dikkat çekerek; “Tanju Özcan'ın da içinde bulunduğu grup Kemal Kılıçdaroğlu'nun gitmesini beklediler. Partinin başına gelmeye çalıştılar. Bunu yapamadıkları için de ülke gündemine gelmeye çalışıyorlar. Tanju Özcan'ın da açıklamalarıyla yaptığı budur. Acaba Sayın Özcan CHP'den umudunu kesti de yeniden belediye başkanlığına aday olmak için mi bu açıklamaları yapıyor? Merak ediyorum” dedi.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Türkiye’yi 30 yıldır meşgul eden ve on binlerce insanın yaşamına mal olan güneydoğu sorununun çözümü noktasında önemli bir mesafe alındığını “İmralı sürecinden”  CHP içindeki ulusalcı kanadın rahatsız olduğunu söyledi. İl binasında düzenlediği basın toplantısında  'Anadilde Savunma Hakkı' ile ilgili görüşmeler sırasında yaşananlara değinen Ercoşkun, Tanju Özcan ile BDP'li Sırrı Süreyya Önder arasında geçen konuşmaları hatırlattı. Bolu Milletvekili Ercoşkun, "BDP'nin Kürt faşistliğini ve PKK propagandası yapmasını lanetliyoruz. Bu meseleyi artık çözmemiz gerekiyor. Fakat yangına körükle gidiliyor. Bunun böyle olmaması lazım." Diye konuştu. Ercoşkun,CHP’de 4 ya da 5 ayrı gurubun parti içersinde var oluş mücadelesi verdiğini söyleyerek “ Bu gruplardan biri Sayın Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın da dahil olduğu ve kamuoyunda “Ulusalcı” diye bilinen bir gruptur.Haziran 2012’den beri bunu Türkiye Büyük Millet Meclisinde gözlemliyorum.Parti için 4-5 ayrı grup olunca partinin politikaları da halk bazında net olarak anlaşılamıyor.Biz AK Parti olarak iş yapmak istiyoruz.Bu yüzden yapıcı bir muhalefete ihtiyacımız var.Örneğin son İmralı sürecinde biz ‘30 yıllık kan ve gözyaşı dinsin ülkemize barış gelsin’ diyerek bir süreç başlattık.Sayın başbakanımız bunu ayrıntılarıyla açıklayarak bunun bir bölünme değil kardeşliği pekiştirme süreci olduğunu söyledi.Hal böyleyken Tanju Özcan’ında içinde bulunduğu ve kamuoyunda “ulusalcı” olarak bilinen bu grup sürece destek veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun aksine süreci aksatmaya çalıştı hatta baltalamaya çalıştı.Peki CHP içindeki bu gurubun amacı nedir? Bizim önerdiğimiz yolun yerine neyi koymaktadırlar? Herhangi bir alternatif önerileri var mıdır?” dedi.

 

 Özcan'ın da içinde bulunduğu grup

Kılıçdaroğlu 'nun gitmesini bekledi

 

CHP'nin içerisinde ki ulusalcı kesimin İşçi Partisi'ne geçeceği ile ilgili iddiaları da değerlendiren Ercoşkun "Tanju Özcan'ın da içinde bulunduğu grup Kemal Kılıçdaroğlu'nun gitmesini beklediler. Partinin başına gelmeye çalıştılar. Bunu yapamadıkları için de ülke gündemine gelmeye çalışıyorlar. Tanju Özcan'ın yaptığı da budur. Acaba CHP'den umudunu kesti de yeniden belediye başkanlığına aday olmak için mi bu açıklamaları yapıyor. Bu açıklamalarıyla BDP'den hiçbir farkı kalmadı. İşçi Partisi'ne de geçerlerse hiç şaşırmam." Biçiminde konuştu. Ak Parti Bolu Milletvekili Ali ErcoşkunCHP'nin 4'e ya da 5’e bölündüğünü de iddia ederek, "Cumhuriyet Halk Partisi çok parçalı bir yapıdadır. Bu yüzden ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128