Ercoşkun’dan ilçelere ambulans müjdesi

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Sağlık Bakanlığı’ndan Bolu’ya 8 yeni ambulans kazandırıldığını ve ambulanslardan her birinin Bolu’nun bir ilçesine tahsis edildiğini açıkladı.

Ercoşkun’dan ilçelere ambulans müjdesi

Haber: Semih BAYKAL

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından alımı yapılan yeni ambulanslardan Bolu’ya 8 adet tahsis edildiğini bildirdi. Tam donanımlı yeni ambulansların, birer adet olmak üzere, Bolu’nun tüm ilçelerine dağıtılacağı bilgisini veren Ercoşkun, bu sayede acil sağlık hizmetlerinde müdahale hızı ve gücünün il genelinde bir kat daha artacağına dikkat çekti.

“SAĞLIKTAKİ HİZMET BAŞARISI GURUR KAYNAĞIMIZDIR”

Yeni ambulansların Bolu’ya kazandırılmasına katkı ve desteklerinden dolayı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na ve İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık’a teşekkür eden Ercoşkun, yeni sağlık hizmetlerinin Bolu’ya hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, AK Parti iktidarı dönemlerindeki sağlık yatırımlarına değindi. Ercoşkun, sağlık alanında önemli gelişmeler kaydedildiğini belirterek, “Sağlık kuruluşlarımızın fiziki şartları yapılan düzenlemeler ve yeniliklerle her geçen gün modern bir yapıya kavuşuyor. Vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetinden insan onuruna yakışır bir şekilde en güzel şekilde faydalanması bizleri ediyor. Sağlık hizmetlerindeki başarı ülkemiz için bir kıvanç kaynağı olmaktadır. Bu bağlamda Bolu’nun en uzak yerleşim noktalarına dek sağlık hizmetlerini başarıyla ve fedakarca ulaştırıldığını ve gelecekte de bu başarının sürdürüleceğini bilmek iktidarımız ve bizler için gurur vesilesidir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128