Ercoşkun'dan Tekkedere Köyüne Gölet müjdesi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, seçim çalışmaları kapsamında Dörtdivan'a bağlı Tekkedere Köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

 Ercoşkun'dan Tekkedere Köyüne Gölet müjdesi

7 Haziran seçimleri öncesi dur durak bilmeyen Ali Ercoşkun, vatandaşlarla bir araya gelerek seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bolu merkezde yürüttüğü seçim çalışmalarından sonra İl genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İlçe Başkanı Adil Esen ve teşkilat üyeleri ile birlikte Tekkedere Köyüne giden Ercoşkun, köy konağında vatandaşlarla buluştu.

Bolu için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Ercoşkun, “2011 yılından beri sizleri temsilen TBMM'de gerek Tekkedere köyünü gerek merkezi gerekse Bolu'nun her köşesini temsilen görev yapıyoruz. Öncelikli vazifemiz Bolunun her köşesine hükümetimizin, başbakanımızın, bakanlarımızın Türkiye'ye sağlamış olduğu hizmetlerden Bolu'nun her köşesine pay alabilmek için içinde gayret ediyoruz. Bolu'nun tamamını düşündüğümüz zaman 491 tane daha köy, 1150 tane de mahallesi var. Siz gölet istiyorsanız, 1150 mahalle de gölet istiyor, su tankı, kanalizasyon istiyor. 1150 tane cami demek, 1150 tane imam demek. Ramazan ayı boyunca hiçbir camimizi imamsız bırakmayacağız. Eğer eksik olan yer olursa parasını biz vereceğiz ama imamları sizin bulmanız gerekecek” dedi.

SUSUZ KÖY KALMADI

Ercoşkun konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Bolu'nun her köşesindeki bu hizmetleri iller bankasından, özel idareye gelen kaynaklarla yapabiliyoruz. Bu kaynak ilçelerin nüfusuna ve yol ağına bağlı olarak gelişmişlik endeksine bağlı olarak formülüze edilerek belirleniyor. Hiç kimse bu paraları 1 lira artırma yada eksiltme şansına sahip değildir. Para Türkiye'nin her yerine eşit bir şekilde dağılıyor. Bolu nüfusu 283 bin ona göre pay alıyor. Şu anda her köyde en azından bir yolu var. İmkanlar arttıkça bizde bu hizmetleri çeşitlendiriyoruz. En acil en ivedi işlere öncelik vererek diğer işlere de devam ettiriyoruz.”

TÜRKİYE GELİŞİYOR

Türkiye'nin değiştikçe Bolu'nun da bundan pay aldığını belirten Ercoşkun, “Türkiye yenilendikçe, Türkiye geliştikçe Bolu'da ona göre pay alıyor. İnşallah şimdi Yedigöller yolunu asfaltlayacağız ve sıcak asfalt yapmaya başladık. Diyoruz ki 10 km yapacağımıza 5 km yapalım ama sıcak asfalt yapalım. Dolayısıyla daha uzun süre bu yollar hizmet etsin. Şimdi gölet yapabilmek için dozere ihtiyaç var veya hizmet satın almanız lazım yani dışarıdan o gölet'i bir müteahhide vermeniz lazım. Geçmişte bu bahsettiğim 491 köy 1150 mahalle 8 ilçe 3 beldeye özel idaredeki 2 Ekskavatör'le hizmet veriliyordu. Bir tanesi ocakta taş kırıyordu bir tanesi de nerede lazımsa oraya taşınıyordu. Herkes ekskavatör gelecek diye 6 ay 1 yıl bekliyordu. Bolu'da her ilçede ekskavatör hizmete girdi. Bunlar Türkiye'nin elde ettiği imkanlar sayesinde olabiliyor” dedi.

BOLU'YA GELEN KAYNAĞI ARTTIRACAĞIZ

Ercoşkun, Bolu için ayrılan parauyı arttıracaklarını ifade ederek, “İnşallah 7 Haziran seçimlerinden sonra Bolu'ya gelen kaynağı arttıracağız. Sıcak asfalt çalışmalarını daha ileriye götüreceğiz. Projelerimiz daha hızla artacak. Türkiye kazandıkça hepimiz daha fazla kazancağız. Buradan Tekkedere köyüne gölet sözü veriyorum. Bu isteğinizi en kısa zamanda çözeceğim” diye konuştu. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128