Ercoşkun:“İstiklal Marşımız milletimizin ilelebet ortak sesidir“

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "İstiklal Marşımız, ay-yıldızlı şanlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi olmaya devam edecektir" dedi.

Ercoşkun:“İstiklal Marşımız milletimizin ilelebet ortak sesidir“

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Ercoşkun mesajında, İstiklal Marşı’nın Türk milletinin birlik, beraberlik ve inancından aldığı güçle eşsiz bir mücadeleye attığı imzanın, milletin duygu ve düşüncesine tercüman olarak, derin bir vatan ve millet sevgisi, büyük bir coşku ile kaleme alındığı eşsiz bir sanat eseri olduğunu kaydetti.

Ercoşkun açıklamalarının devamında, milletin vatanı, bayrağı ve kutsal değerleri uğruna en zor zamanlarında bile üstesinden gelemeyeceği hiçbir şeyin olmadığını belirterek, şöyle konuştu: "Mehmet Akif de İstiklal Marşı dizelerinde bunu en güçlü bir şekilde ifade etmiştir. Yazdığı milli marşı parayla satmayı kendine bir ihanet kabul eden Mehmet Akif, bugün bizler için de millete hizmetin en güzel örneğidir. İstiklal Savaşı’na eşsiz bir destek veren Mehmet Akif, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' derken milletimizin içinde bulunduğu durumu ve verilen mücadelenin büyüklüğünü en veciz şekilde ifade etmiştir. Millet olarak Mehmet Akif’i ve İstiklal Marşımızı o dönemin zor koşullarını düşünerek daha iyi anlamalıyız. Aziz milletimiz, sahip olduğu milli birlik, beraberlik ve kardeşlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Milli Mücadele günlerinin heyecanını ve coşkusunu içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay-yıldızlı şanlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 95’nci yıldönümünü kutluyor, bu vesileyle İstiklal Marşımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy’un aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, bu cennet vatanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum." HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

i̇kti̇dar parti̇si̇ mi̇lli̇ şai̇ri̇mi̇zi̇n portresi̇ni̇ banknotlardan bi̇ri̇si̇ne portresi̇ni̇ basarlarsa sevi̇ni̇ri̇mi̇

SIRADAKİ HABER

banner128