Ercoşkun’un fotoğrafları AKP ve ADD’yi karşı karşıya getirdi

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un facebook üzerinden yayınladığı fotoğraflar hakkında yorumda bulunan ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz’e sert eleştirilerde bulundu. ADD adına açıklama...

Ercoşkun’un fotoğrafları AKP ve ADD’yi karşı karşıya getirdi

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un facebook üzerinden yayınladığı fotoğraflar hakkında yorumda bulunan ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz’e sert eleştirilerde bulundu. ADD adına açıklama yapan Güllü Yaman ise Sayın’a aynı sertlikle yanıt verdi.

 

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekili Ali Ercoşkun hakkında söylemlerde bulunan ADD Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz’e sert çıktı.  İl Başkanı Sayın ADD Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz’i şiddetle kınadığını ifade etti. İl Başkanı Ömer Sayın;“12 Mart tarihinde Sayın Milletvekilimiz Ali Ercoşkun’un Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kendisini ziyarete gelen misafirlerinin resimlerini daha önceki ziyaretçilerinde olduğu gibi sosyal paylaşım sitesinde yayınlamasının ardından fotoğrafa yorum yapan ADD Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz’in söylemleri üzerine açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. İlimizde 103 Bin oy alarak Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Bolu halkını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil eden Ali Ercoşkun’a yapılan bu hadsiz ve çirkin saldırıyı AK Partiye yapılmış olarak görüyor, Bolu Teşkilatı olarak esefle kınıyoruz. Bu talihsiz sözler; din, dil, ırk, kılık ve kıyafet ayrımı ile toplumu ayrıştırmaya çalışan ADD Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz ve temsil ettiği zihniyet, kendilerine yakışacak şekilde davranarak bu olayda amaçlarını ortaya koymuştur. Yani Merd-i Kıpti şecaat arzederken sirkatin söylermiş. Elfaz Temiz yaptığı bu seviyesiz davranışla, Aziz milletimizin, bizi millet yapan güzide renklerin ve de değerlerimizin ne kadar büyük bir hasmı ve düşmanı olduğu izhar etmiş olup,  başta Sayın Milletvekilimiz Ali Ercoşkun ve AK Partiye oy veren insanlarımızın yüzlerine bakacak edep ve hayadan yoksun olduğunu göstermiştir.” Dedi.

 

“Rüzgâra karşı tüküren, kendi yüzüne tükürür”

 

“Bu yanlış aslında tüm Bolu halkına yapılmıştır.” Diyen Sayın sözlerini; “Vatandaşlarımızın oy vererek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘bizi temsil et” dediği Milletvekilimiz Ali Ercoşkun’u hedef alan sözlerinden dolayı Elfaz Temiz’e  “Rüzgâra karşı tüküren, kendi yüzüne tükürür” atasözünü hatırlatarak gerekli cevabı milletin vereceğini belirtmek isterim.” Şeklinde noktaladı.

 

Sayın’a yanıt gecikmedi

 

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu adına sayına cevap veren Güllü Yaman ise son günlerde ADD ye yapılan saldırıları ADD yönetim kurulu olarak esefle kınadıklarını söyleyerek; “ Çünkü söz konusu fotoğraf sosyal medyada yayınlanan bir fotoğraftır. Yapılan paylaşımda kişiye özel bir sayfada paylaşılmış ve yapılan yorum da kişisel bir sayfadan kişi düşünce özgürlüğü çerçevesinde yapılan bir yorumdur. Kaldı ki derneğimiz adına yapılmış bir açıklamada değildir. Bu nedenle derneğimize mal edilemez. Akp’lilerin her fırsatta Atatürk’e saldırıları yeni değildir. Sayın AKP il başkanı da açıkça kişilerin kendini bağlayan açıklaması üzerinden Atatürkçü düşünceyi hedef almıştır. Yaptığı açıklamada da bunu açıkça görmek bizi derinden üzmüştür.” Dedi.

Bugünlerimizi Atatürk’e borçluyuz”

 

Yaman sözlerini şu şekilde tamamladı; “ AKP il başkanı Ömer Sayına buradan sesleniyorum bugün bu topraklar üzerinde rahatça dolaşabiliyorsak ve düşüncelerimizi özgürce ifade edebiliyorsak bunların hepsini Atatürk'e borçluyuz. Sayın AKP il başkanı Ömer Sayın açıklamasında Atatürkçü düşünce’nin “bizi millet yapan güzide renklerin ve de değerlerimizin ne kadar büyük hasmı ve düşmanı olduğunu kanıtlamış demektedir. Unutmayınız bizi millet yapan Atatürk ve Atatürkçü düşüncedir. Bu nedenle Atatürkçü düşünce ayrıştırıcı değil birleştirici ve herkesi kucaklayan bir düşüncedir.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128