Ercoşkun’un kardeşim dediği Kutlu’nun evinden neler çıktı neler

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un, “FETÖ operasyonlarında kendimiz kadar emin olduğumuz arkadaşlarımıza da sahip çıkmamız lazım” dediği Bolu İl Genel Meclis eski Başkanı Mücahit Kutlu’nun evinde polisin yaptığı aramada 2 adet seri numaralı 1 Dolar ve Fethullah Gülen’in kitapları çıktı.

Ercoşkun’un kardeşim dediği Kutlu’nun evinden neler çıktı neler

HABER: FARUK ÇİDEM

FETÖ/PDY askeri darbe kalkışması sonrasında yürütülen soruşturmalarda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve sonrasında soruşturmayı yürüten savcıların talimatıyla tekrar gözaltına alınan ve tutuklanan eski İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu’nun evinde yapılan aramalarda terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’e ait kitaplar ve Gülen tarafından okunduğu ve örgüt içinde görevlendirilmeyi sembolize ettiği iddia edilen seri numaralı 1 dolarlar çıktı.

Alınan bilgiye göre, 2009-2011 yılları arasında Bolu İl Genel Meclis Başkanlığı görevini yürüten ve 2014 yerel seçimlerinde AKP’den Bolu Belediye Başkan aday adayı olan Mücahit Kutlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında savcılık kararıyla Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kutlu, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, operasyonu yöneten savcıların talimatıyla tekrar gözaltına alındı. Mücahit Kutlu’nun evinde Terörle Mücadele Şubesi’ne bağlı ekiplerin yaptığı aramada seri numaralı 2 adet 1 dolar ve FETÖ örgütü lideri Fethullah Gülen’in kitaplarının çıktı ifade edildi. Kutlu, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlarda evde bulunan 1 dolarlar FETÖ terör örgütü elebaşısı  gıyabi tutuklu Fethullah Gülen tarafından okunup üflendiği, harf grubunun da görevlendirmeyi sembolize ettiği ortaya çıkmıştı.

ERCOŞKUN KUTLU’YU BÖYLE SAVUNMUŞTU

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Mücahit Kutlu’nun tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Mücahit Kutlu kardeşimizin tutuklanmasıyla alakalı adli bir süreçte muhakkak adli makamlar tahkikatlarını en detaylı yapacaklardır. Fakat, 30 yıldır tanıdığımız, ailesini bildiğimiz, geçmişini bildiğimiz, Mücahit Kutlu’nun her türlü sıkıntıya rağmen, bu hainlerle, bu alçaklarla, bu namussuzlarla aynı yerde zikredilmesi bile aslında en ağır meseledir. Mücahit Kutlu’nun ismi kesinlikle bu insanlarla bir arada olmaz. Biz de bu süreçte, siyasetçiler olarak da doğru bildiğimizi muhakkak söylemek durumundayız” ifadelerini kullanmıştı. 

"BU MANADA YANLIŞLIKLAR VARSA..."

“Toplumun her kesimi de, idari yetkili de bu konuda doğru bildiklerini ortaya koymak durumunda. Bu FETÖ ile mücadeleyi kesinlikle zedelememesi lazım. Sonuna kadar bu mücadeleyi yerine getirmemiz lazım. Ama diğer taraftan, insanlarımıza da emin olduğumuz bildiğimiz her şekilde kendimiz kadar emin olduğumuz arkadaşlarımıza da sahip çıkmamız lazım. Bu manada varsa yanlışlıklar bu yanlışlıkları da düzeltmek için irade ortaya koymak lazım. Burada eğer biz çekinirsek, geri durursak, bunun da sorumluluğu vebali var bunu da özellikle söylemek isterim.”

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir dost
bir dost - 4 yıl Önce

mücahit kendinide sevenlerinide sana güvenenleride sana arka çıkanlarıda en yakınlarınıda yaktın. eğer varsa bir pisliğin cezanı çek

SIRADAKİ HABER