Erdoğan’dan normalleşme açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘tam kapanma’ olarak nitelendirilen dönem devam ederken yaptığı açıklamada 17 Mayıs itibariyle normalleşme adımlarının atılacağını bildirdi.

Erdoğan’dan normalleşme açıklaması

Haber: N. HalidAltundal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans aracılığıyla katıldığı "81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası" programında normalleşme adımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 17 Mayıs itibariyle normalleşme takvimini başlatacaklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konunun kabine toplantısında ele alınacağını söyledi.

“VEFAT SAYISINDA DÜŞÜŞ VAR”

Konuyla ilgili açıklamasında Erdoğan, “İnşallah 17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mani oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor. Vaka sayılarında çok ciddi düşüş var. Bu da netice almaya başladığımızı gösteriyor. Fakat gerektiğinde şartları zorlama pahasına sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Zira herhâlde bir gencin en büyük aşkı öğretmenidir, okulundaki arkadaşlarıdır, okuludur. Ve okullarımızla bizler gelişiyoruz. Okullarımızla geleceğe yönelik güç, kuvvet buluyoruz. Onun için derdimiz bir an önce sağlıklı bir şekilde okullarınıza kavuşmak ve tekrar derslerinize dönmek, hocalarınızla bir arada olmaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124