ERDOĞAN’IN DİKTATÖR OLMA YOLU KESİLDİ

Geçtiğimiz dönem CHP’den milletvekili adayı olarak Bolu’lu seçmenlerin meclise gönderdiği Tanju Özcan dün gerçekleşen milletvekilliği seçimlerinde yine Boluluların mecliste görmek istediği vekiller arasında yer aldı. CHP’nin oylarının arttığı gözlenen seçimde partililerin sevinci sokaklara taştı.

ERDOĞAN’IN DİKTATÖR OLMA YOLU KESİLDİ

HABER: FARUK ÇİDEM

Dün gerçekleşen milletvekili seçimi sonuçları akşam saatlerinde kesinleşti. Cumhuriyet Halk Partisi Bolu milletvekili adayı olan Tanju Özcan’ın milletvekilliğinin kesinleştiği bilgisi tüm partide alkışlarla karşılandı. Parti binasının önünde bir basın açıklaması gerçekleştiren Özcan şunları söyledi; “Bütün ilçelerde oyumuz artacak demiştim. Hepsinde de oyumuzu artırdık. 2011 seçimlerine göre 12-13 bin civarında oy artışımız oldu. %5 AKP’den düştü %5 de biz artırdık. %20’den %25’e yükselmek kolay bir şey değil. Bundan sonra CHP Bolu’da güçlenerek yoluna devam edecek. Keşke Türkiye genelinde de arzu ettiğimiz sonucu alabilmiş olsaydık. HDP barajı geçtiğinde sanırım AKP tek başına iktidar olamayacak. Ama daha önemli bir şey var; 400 milletvekiliyle başladılar şimdi 275’i bulur muyuz noktasına geldiler. Bu seçimler seçmenlerin Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör olmasına izin vermemesiyle sonuçlandı. Artık Türkiye Cumhuriyeti şartlar ne olursa olsun demokratik parlamenter sistem ile yoluna devam edecek. Bu seçimin en çok üzüleninin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum. Karizmayı çok fena çizdirdi.”

FEHMİ KÜPÇÜ’YE ÇOK KIRGINIM

Gerede’den AKP milletvekili adayı olan ve vekil seçilen Fehmi Küpçü’ye kırgın olduğunu söyleyen Özcan; “Gerede’de günlerce beni karalayan korsan bildiriler dağıttılar. Gerede’de sandıklarda bize her türlü eziyeti yaptılar. Gençlerimizi dövmeye kalktılar. Hatta adayımız Yusuf Renkli’ye fiziki saldırıda bulunacak kadar da ileri gittiler. AKP’yi Gerede’de oldukça korkuttuk. Biz Gerede’de bayrağımızla, araçlarımızla varız. Biz istediğimiz oyu alamadık ama oyumuzu ciddi olarak Gerede’de artırdık” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128