Erdoğan’ın karizması Büyük yara aldı

Türkiye’yi alt üst eden Gezi Parkı olayları’ndan borsa da nasibini aldı. 2001 krizinden bu yana Borsa en sert düşüşü yaşadı. Ayrıca İstanbul’un 2020 Olimpiyat adaylığı da tehlikeye girdi. Başbakan bütün bunlar üzerine kendisine oy verenleri zor tuttuklarını söyleyince ipler iyice kopma noktasına geldi.

Erdoğan’ın karizması  Büyük yara aldı
 Haber; Duygu Kaya

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan resmi temaslarda bulunmak amacıyla özel uçağı ‘’ANA’’ ile eşi Emine Erdoğan,kızı Sümeyye Erdoğan,Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ ve Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu da yanına alarak Fas’a gitti. Gitmeden önce Devlet Konuk evi’nde düzenlediği basın açıklamasında ‘’ Bütün toplum diye toplumu suçlamayın. Bütün toplum demeyin bir defa bir kısım derseniz aklım yatar ama bütün toplum derseniz aklım buna yatmaz. Bütün illerde bunlar olabilir bütün illerde bu ideolojik yapıların uzantıları vardır, ana muhalefet partisinin bütün toplumda Türkiye'nin genelinde temsilcileri var. Onları ayağa kaldırmış olabilir, onları bu işe sürmüş olabilir. Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az yüzde 50'si var ve biz onlara diyoruz ki; 'aman sabırlı olun sakın bu oyunlara gelmeyin.’’Şeklinde konuştu. Daha önce Topçu kışlası konusunda kesin kararı verdiklerini de belirten Başbakan’ın kararı bardağı taşıran son damla oldu. Bunun üzerine yapılan “%50’yi zor tutuyoruz” açıklaması ise birçok kesimden tepki topladı. Bolu Olay gazetesi olarak yaşanan gelişmeleri ve Başbakan’ın açıklamalarını vatandaşlarımıza sorduk.

 

 

                    ‘’Başbakan’ın Meşruluğu Zedelendi’’                   

 

Umut PehlivanÖğretmen

 

Başbakan’ın halka güvenmediğini düşünüyorum. Binlerce insan eylem yaparken onları hiçe sayması onlara değer vermediğini gösterir. Önemli olan kalan %49’un istemediği bir şeyi başbakan’ın onlara yaptırmasıdır. %1’lik bir kesim bile olsa kimseye yapmak istemediği şeyi yaptıramaz bir Başbakan. Din, eğitim, alkol yasağı konusunda dayatmalar olmamalıdır. Zaten demokrasi yanlış yorumlanıyor Türkiye’de.  Sanki %50’yi aldık istediğimizi yaparız gibi bir düşüncesi var hükümetin. Çoğunluğun istediği her zaman doğru değildir. Başbakan’ın imajının zedelendiğini düşünüyorum.

 

“İşimiz imamlara, mollalara kaldıysa ülke bitmiş demektir”

 

Hüseyin KarakoçEmekli

                               

Bizim Başbakan ne dedi ‘ %51’i bıraksak işler daha çok karışır’ dedi. Bu ikilik değilse nedir. Bu Başbakan ‘hep ben hep ben’ diyor. ‘Ben çobanım halkta sürü ben suya atlarım onlar da atlarlar’ diye düşünüyor. Bu halk öyle olmadığını gösterdi. Bu hükümet mi vatanı kurtaracak. Doğruya doğru demeliyiz yanlışa yanlış. Bu hükümet yanlış şeyler yapıyor. İşimiz hükümeti yönlendiren imamlara, mollalara kaldıysa ülke bitmiş demektir. Başbakan bu uygulamalarla halkı ikiye ayırıyor. İzmir’de AKP’liler polise yardımcı olmuşlar. Başbakan Fas’a kaçıyor. Kurmaylarına emir verdi uzaktan izleyecek olanları. Dünya kadar subayı içeri aldılar. Hükümet yüzünden çürüyorlar içeride. 40 sene devlete leke sürdürmedi bu subaylar. Tayyip Erdoğan bunlara leke sürdürdü. Ben Başbakan’ın yerinde olsam 1 dakika durmam iktidarda.

 

 

                         “Başbakan Ülkesindeki Olaylardan Kaçıyor”

 

Murat Aktaşİşçi

 

Başbakan halkın sorunlarını bırakıp PKK’ya açılım yapsın boyuna. Başka hiçbir şeye karışmasın. Böyle olur mu? Bugüne kadar ölenlerin, şehitlerin, vatandaşın, polislerin hesabını kim kime soracak. Başbakan şimdi de bu gezi parkı olaylarından kaçmak için Fas’a gidiyor. Gündemden kaçmaya çalışıyor. Polis işini yapıyor onlarında amirleri var emir kulları onlarda.  Tabi şunu da belirtmek lazım protesto eden halk arasında provokatörler de var.


 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
adrtyuı
adrtyuı - 7 yıl Önce

borsa ne alaka olimpiyat adaylıgı ne alaka

DKKSJLALLL
DKKSJLALLL - 7 yıl Önce

başbakanin programlari önceden belirlenmiyomu.neden yanli haber yapiyosunuz bizde sizin gibileri okuyoruz

SIRADAKİ HABER