Ergin Bolu’ya müjdeler verdi##hb_manset.gif

Adalet bakanı Sadullah Ergin Bolu’nun yeni bir adliye sarayına kavuşması için seferber olduklarını söyledi. Bakan Ergin; “''Çalışmaya gecikmeden ihalesini yaparak başlamak istiyoruz. En kısa sürede Bolu Adliyesi'nin...

Ergin Bolu’ya müjdeler verdi##hb_manset.gif

Adalet bakanı Sadullah Ergin Bolu’nun yeni bir adliye sarayına kavuşması için seferber olduklarını söyledi. Bakan Ergin; “''Çalışmaya gecikmeden ihalesini yaparak başlamak istiyoruz. En kısa sürede Bolu Adliyesi'nin daha rahat hizmet verebileceği adliye sarayına kavuşması için bakanlık olarak çalışmalar yapılacak. Bolu ilimiz 1,5 ya da 2 yıl içinde güzel ve modern bir adliye binasına kavuşacaktır'' dedi.

 

 

Bir dizi inceleme ve ziyaret için Bolu’ya gelen Adalet bakanı Sadullah Ergin önemli açıklamalar yaptı. Bolu T Tipi Cezaevi'ndeki incelemelerinin ardından Bolu Valisi İbrahim Özçimen'i ziyaret eden Bakan Ergin, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çözüm sürecindeki gelişmelerle ilgili soru üzerine Ergin, ''Temenni ediyorum ki bu çözüm süreci arzu edilen şekilde sonuçlansın. Türkiye'nin ve Türkiye'de yaşayan 75 milyon insanın geleceği bugünden daha güzel olsun'' diye konuştu. Ergin, 21 Mart'ta Nevruz Bayramı'nın kutlanacağını hatırlatarak, kutlamaların bayram tadında geçmesini temenni etti. ''Bayramlar sevinmek, sevindirmek içindir'' diyen Ergin, ''21 Mart'ın bayram atmosferinde, Nevruz'un barındırdığı anlamla uygun şekilde kutlanmasını temenni ediyorum. 75 milyonun birliğini, dirliğini, kardeşliğini pekiştirecek, geleceğe dönük, bundan sonraki süreçte bu ülkede huzur atmosferinin artarak sürmesine katkı sunacak bir bayram olsun'' ifadelerini kullandı. 
          
    
Bolu'ya yakışan ve yaraşan adalet sarayını inşa edeceğiz

 

 

Ergin, Türkiye'nin dört bir yanında adalet hizmetinin sunulduğu adliye saraylarının bulunması gerektiğini kaydederek, ceza infaz kurumlarının daha iyi şartlarda hizmet verebileceği standartlara kavuşturulması için yoğun çaba içinde olduklarına dikkati çekti. Bolu'ya yakışan ve yaraşan adalet sarayını inşa edeceklerini anlatan Ergin, ''Çalışmaya gecikmeden ihalesini yaparak başlamak istiyoruz. En kısa sürede Bolu Adliyesi'nin daha rahat hizmet verebileceği adliye sarayına kavuşması için bakanlık olarak çalışmalar yapılacak. Bolu ilimiz 1,5 ya da 2 yıl içinde güzel ve modern bir adliye binasına kavuşacaktır'' şeklinde konuştu. Ergin; “Temenni ediyorum ki bu çözüm süreci arzu edilen şekilde sonuçlansın. Türkiye'nin ve Türkiye'de yaşayan 75 milyon insanın geleceği bugünden daha güzel olsun'' dedi. 

 

Bolu Belediyesinin yaptığı çalışmaları takdirle takip ediyorum

 

Daha sonra Bolu belediyesine geçen Adalet bakanı Sadullah Ergin Bolu belediyesinin Bolu’nun geleceği adına önemli çalışmalar yaptığına dikkat çekerek; “Bu çalışmalar belediyecilik adına riskli ama Bolu’nun geleceği ve modern bir kent olması adına önemli çalışmalardır. Belediyemizin yaptığı çalışmaları takdirle takip ediyorum” biçiminde konuştu.

 

Bolu’ya hukuk fakültesi yakışır

 

Ziyaret sırasında Bolu Olay gazetesi yazarı Mustafa Cop’un Bolu’ya hukuk fakültesi kurulmasıyla ilgili sorularını da cevaplayan Bakan Ergin; “Sayın Bolu milletvekili Fehmi Küpçü ile birlikte sürecin takipçisiyim. Sayın Küpçü’den konu ile ilgili bilgiler aldım. Bolu’daki eğitim seviyesine yakışan bir hukuk fakültesinin kurulmasını bende en az Bolulular kadar istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Bakan Ergin’i ağırlamaktan gurur duyuyorum

 

 

Adalet bakanı Sadullah Ergin’i Bolu’dan ağırlamaktan dolayı büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ise Bolu’yu geleceğe taşımak için önemli çalışmalar yaptıklarını bolu halkından büyük bir destek gördüklerini ifade etti. Bolu belediyesinin hediyelerini Bakan Ergin’e takdim eden başkan Yılmaz daha sonra Necip Fazıl kültür merkezindeki siyaset akademisi programına bakan Ergin ile birlikte katıldı. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER