Erhan’ın katilleri beraat etti

Bu yıl Şubat ayında 30 yaşındaki zihinsel engelli Erhan Gümüşü kaçırıp, vahşice öldüren 32 yaşındaki Ömer Şancı ve 29 yaşındaki Gökhan Çakır, 2014 yılının Mart ayında fuhuş yaptırarak para kazanmayı teklif eden 44 yaşındaki E.G.'yi dövüp parasını gasp ettikleri gerekçesiyle Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşına çıktı. ‘yağma' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yargılanan 32 yaşındaki Ömer Şancı ve 29 yaşındaki Gökhan Çakır bu suçlardan yeterli delili bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Erhan’ın katilleri beraat etti

Haber: Semih BAYKAL

Olay 14 Mart 2014 tarihinde Gölköy mevkiinde meydana geldi. İddia’ya Ömer Şancı 2013 yılında aynı cezaevinde beraber kaldığı E.G.’ye cezaevinden çıktıktan sonra hayvancılık üzerine iş kurmak için 3 bin lira verdi. Ömer Şancı, cezaevinden çıktıktan sonra iş kuramayınca araları açılan E.G.'den parayı geri istedi. Bunun üzerine 14 Mart 2014 tarihinde E.G ile buluşan Ömer Şancı, Gökhan Çakır’ı da yanlarına alarak arabayla Gölköy mevkiine gittiler. Burada parayı vermeyen E.G, 2 kadına para karşılığında fuhuş yaptırdığını, Ömer Şancı'ya da aynı işi birlikte yapabileceklerini söyledi. Buna sinirlenen Ömer Şancı yanındaki arkadaşı Gökhan Çakır ile E.G.'yi dövdü ve cebindeki bin 20 lirayı aldı. E.G.'nin şikayeti üzerine haklarında ‘yağma' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açılan Ömer Şancı ve Gökhan Çakır Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.

“KADIN PAZARLAMAMI İSTEMESİ BANA ÇOK DOKUNDU”

Ömer Şancı mahkemede verdiği ifade tüm suçlamaları reddederek şunları söyledi; “Kendisi ile 2013 yılında cezaevinde tanıştık. Kendisi ben Yığılca da arsam var dedi. Kredi çekelim mandıra yapalım dedi. O benden önce cezaevinden çıktı. Bana çıkınca beni ara beraber iş kuralım dedi. Ben cezaevinden çıktıktan sonra onu aradım. Düzce’ ye gittim bana kredi çekmemi söyledi ve ya da 4 bin lira para vermemi istedi. Bende arkadaşımdan para aldım. 3 bin lira para verdim. Kurulacak iş ile ilgili hiçbir iş yapmadı. 14 Mart 2014 tarihinde telefonla konuştuk. Ben Bolu’ya geliyorum dedi. Gölköy sapağında ineceğini söyledi onu oradan aldık. Üniversiteye çıktı orada iki bayanla konuştu sonra bana parayı geri vermesini istedim. Parası olmadığını parayı veremeyeceğini söyledi. Daha sonra bana ben kadın pazarlama işi yapıyorum bana kadın bul sana parayı öyle ödeyeyim dedi. Bunun üzerine birkaç tokat attım. Arabadan dışarı attım. Benden kadın pazarlamamı istemesi bana çok dokundu çünkü. Suçlamayı kabul etmiyorum” diye söyledi.

“YARALAMA VE GASP OLMADI”

Sanık Ö.Ş’ nün ifadesinden sonra diğer sanık G.Ç, Müşteki kadın pazarlığı konusunu açınca ben sinirlendim diye ifade ederek şunları söyledi; “Ömer yanıma geldi bir arkadaşım var biz birlikte iş yapacağız dedi. Bende Ömer borç verdim. Aradan biraz zaman geçtikten sonra müşteki Bolu’ya geleceğini söylemiş. Biz onu Gölköy sapağında aldık. Müşteki üniversitede bir görüşmem var dedi oraya gittik. Daha sonrasında bunlar konuşmaya başladılar Ö.Ş müştekiye ne zaman paramı vereceksin dedi. Müşteki kadın pazarlığı konusunu açtı. Sonra Ömer ile tartışmaya başladılar. Bende ikisinde araçtan indirdim. Onlar dışarıda kavga ederken bıraktım. Sonra Ömer’i almaya gittim. Yaralama ve gasp olmadı. Müşteki kadın pazarlığı konusunu açınca ben sinirlendim. Hakkımda olan suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

“ELLERİNDEN ZOR KURTULDUM”

Sanık Ö.Ş ve G.Ç ’nin ifadesinden sonra davaya müşteki olarak katılan E.G şu ifadeleri kullandı;“

“Tüm anlatıklarından tek doğru olan Ömer ile birlikte cezaevinde kalmamızdır. Diğer anlattıkları gerçek dışıdır. Sanıklar banka kartlarımı ve paralarıma el koymuşlardır. Ayrıca Ömer benim elimi kesmiştir. Uyuşturucu madde kullanıyor olabilirler. Ellerinden zor kurtuldum.156’yı arayarak can güvenliğimi sağladım. Herhangi bir kadın pazarlama suçlamasını kabul etmiyorum. Can güvenliğim olmadığı için şuan kendimi Düzce’ye bıraktırılmasını istiyorum” dye ifade etti. Son olarak davaya Tanık olarak katılan Muharrem şu ifadeleri verdi; “Aynı araçtaydık. Kendi aralarında para mevzusu oldu. Ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. Gökhan ile ön tarafta oturuyordum. Bir ara arkada oturan müşteki ile kavga etmeye başladılar. Biz onları gölde bıraktık. Araç içinde herhangi bir gasp olmadı. Sanık Ömer ile kadın bulma gibi bir şeyler konuşuyorlardı ama tam olarak hatırlayamıyorum” dedi.

KARAR

Tanık ifadesinden sonra kararını açıklayan Mahkeme Heyeti, ‘yağma' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yargılanan 32 yaşındaki Ömer Şancı ve 29 yaşındaki Gökhan Çakır bu suçlardan yeterli delili bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti. Ancak Ömer Şancı ve Gökhan Çakır halen daha 30 yaşındaki zihinsel engelli Erhan Gümüşü vahşice öldürdükleri için tutuklu olarak cezaevinde bulunuyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128