Eroğlu ve Günay Göynük için Devreye girdi

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan Akşemseddin Hazretleri Türbesi’nin etrafının çevre düzenlenmesi için...

Eroğlu ve Günay Göynük için Devreye girdi

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan Akşemseddin Hazretleri Türbesi’nin etrafının çevre düzenlenmesi için söz aldıklarını ve çevre düzenlemesinin yapımına bu sene içinde başlanacağını söyledi.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, geleceğe alt ve üst yapısı tamamlanmış, pırıl pırıl bir ilçe teslim etmek istediğini söyledi. Belediyenin çalışmalarıyla ilgili gazetecilere bilgi veren Kazan, belediyenin yatırım atağına kalktığını belirterek, altyapı projelerinin tamamının 2013'te tamamlanacağını bildirdi. İlk önce altyapı sorununu çözeceklerini anlatan Kazan, ''Geleceğe alt ve üst yapısı tamamlanmış, pırıl pırıl bir ilçe teslim etmek istiyoruz. Ben Göynük aşığıyım. Göynük için hayal ettiklerimin ve hedeflediklerimin daha ortasındayım. Ekibimle 2013 yılına projelerimizin hepsini tamamlamaya çalışıyoruz. Planlarımız da ödeneklerimiz de hazır. Sadece bu kış biraz sıkıntı yaşanabilir, biraz daha sabır... Altyapı bitmeden üstyapının çok da önemi yok. Göynük'ü marka kentler arasında göreceğiz, hedefimiz bu'' şeklinde konuştu. 
          
Bakanlıktan yer seçimi ve tahsis işlemleri bitirildi

Kazan, Yeni Evsel Katı Atık Toplama ve Aktarma İstasyonu çalışmasının sürdüğünü hatırlatarak,  ''İlçemizin en büyük sorunları arasında bulunan, çöplerin vahşi şekilde depolanmasının oluşturduğu çevre sorununa Yeni Evsel Katı Atık Toplama ve Aktarma İstasyonu ile çözüm bulduk. Taraklı Belediyesi'nin ve ilçemizin çöpleri, mülkiyeti belediyemize ait aktarma istasyonumuzda toplanacak ve Pamukova'daki enerji üreten tesise gönderilecek. Bu yolla büyük bir çevre sorununu ekonomimize faydalı hale getireceğiz. Bunun için resmi çalışmalar tamamlandı. Bakanlıktan yer seçimi ve tahsis işlemleri bitirildi. 2012 yılı sonunda açılmış olacak.'' Biçiminde konuştu. Sel ve su baskınlarını önleyici taşkın koruma bendi konusunda çalışma yapıldığını vurgulayan Kazan,    ''Coğrafi yapıdan kaynaklanan sel tehlikesini büyük ölçüde önledik. Devlet Su İşleri (DSİ) ile işbirliği yaparak taşkın seti yaptık. Hisarözü bölgesinden gelen çayın taşkın koruma seti yapıldı. İkinci etap olarak da çayın diğer bir kolu olan Meşeli Deresi'nin de seti yapılacak. Çaylar için yapılacak setler çevre düzenlemeleri ile birlikte estetik bir görünüme de sahip olacak. Göynük merkezinden geçen iki derenin de ıslah çalışması yapılacak. Taş duvarları yenilenecek.”diye konuştu.

Eroğlu ve Günay'dan söz aldık

 Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan sözlerini şu şekilde tamamladı;”15 yataklı, Avrupa standartlarında, içinde diyaliz ünitesi bulunan yeni ilçe devlet hastanesi inşaat çalışmalarına başlandı. 2013 yılı sonunda teslim edilecek. Sofuali Mahallesi Beytepesi Sokak'ta yapılan 240 konutlu Toplu Konut İdaresi (TOKİ) inşaatının yüzde 90'ı tamamlandı. İkinci etap çalışmalarımız devam ediyor. Restorasyonu için röleve ve uygulama proje çalışmaları yapılıyor. Aynı zamanda Tarihi İpek Yolu'nun geçtiği Hacı Abdi Mahallesi Deve Yolu Sokak düzenlenmesi de yapılacak. Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay'dan Akşemseddin Hazretleri Türbesi'nin etrafının çevre düzenlenmesi sözünü aldık. Akşemseddin Hazretleri Türbesi çevre düzenlemesinin yapımına bu sene içinde başlanacak.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128