Erpa’da hedef 12 Bin ton

Yeniçağa Eski Belediye Başkanı ve aynı zamanda 4 yıl boyunca Ak Parti Bolu İl Başkanlığı yapan Ömer Sayın, yöneticisi olduğu Erpa Lojistik şirketinin, kuruluş aşamasını, gelişim aşamasını ve son olarak şirketin hedeflerini gazetemize açıkladı. Sayın, “Bu yıl hedefimiz 12 bin ton tavuk pazarlamak” dedi.

Erpa’da hedef 12 Bin ton

Özel Haber: Semih BAYKAL

Şirketin ilk olarak Abant Gıda adıyla 1996 yılında Nallıhan da kurulduğunu açıklayan Ömer Sayın; “ İlk olarak Abant Gıda olarak 1996 yılında Nallıhanlıda kuruldu. O zamanlar basit bir tavuk dağıtım firması iken daha sonra Erpiliç firmasının Batı Karadeniz Bölgesindeki dağıtımını üstlendi ve büyük bir dağıtım şirketi haline geldi. Ancak 2008 yılında yaşayan kuş gribi nedeniyle şirketin ve Abant gıdanın finansman dengesini iyi ayarlayamaması nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşadılar. 2009 yılında da artık Abant gıda ticaret faaliyetini sürdüremez noktaya geldi. Bunun üzerine Erpiliç firması Batı Karadeniz Bölgesinin hemen hemen her noktasına ürünü gittiği için bu şirketi devraldı” dedi.

“PAZARLAMADA YENİ BİR SOLUK, YENİ BİR NEFES OLMAYA ÇALIŞTIK”

Bu şirkete ilk olarak 2009 yılında Abant gıda olduğu zamanlarda yönetici olarak geldiğini ve şirketi yeniden ayağa kaldırdığını açıklayan Sayın; “ 2009 yılının sonunda da bu şirketin başına yönetici olarak ben geldim. Göreve geldikten kısa bir süre sonra Erpiliç şirketinin mali desteği ile ve burada bulunan personel ile işimizi iyi yaparak, sadece dağıtım işine odaklanarak şirketi eski günlerine dönmeye başladı” diye açıkladı. Daha sonra şirketin yeniden ayağa kalkmasıyla beraber eski ortakların problem çıkarttığını ve bu yüzden de Erpiliç şirketinin 2010 yılında yeniden Erpa lojistik şirketi kurduğunu açıklayan Sayın; “ Tabi şirket eski günlerine dönemeye başlayınca eski ortaklar ile problemler ortaya çıktı. Bu problemler ortaya çıkınca Erpiliç bunun üzerine 2010 yılında Erpa lojistik şirketini kurdu. Ama ticari faaliyet hayatını 2013 yılının nisan ayında başladı. Yaklaşık 3 yıldır biz Erpiliç’in pazarlama şirketi olarak çalışıyoruz. Pazarlamada yeni bir soluk, yeni bir nefes olmaya çalıştık” dedi.

“TÜRKİYE’NİN 8 İLİNE VE 4 İLÇESİNE ERPİLİÇ’İN ÜRÜNLERİNİ PAZARLIYORUZ”

Son olarak şirketin hedeflerini ve Türkiye’deki dağıtım noktalarını açıklayan Sayın; “ Türkiye’de Ankara’nın 4 tane ilçesine, Adapazarı, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın’a Erpiliç’in ürünlerini pazarlıyoruz. Ama bu yıl 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile Samsun, Konya ve Karaman illerinde Erpiliç’in ürünlerini pazarlıyor. Gerçekten çok nitelikli elemanlarımızın sayesinde her yıl tavuk şirketlerinin büyümemesine rağmen, biz her yıl pazardaki payımızı artırmanın hedeflerini koyuyoruz. Bu hedefleri de adım adım gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl 7 Bin 550 ton tavuk pazarladık. Bu yılda Konya, Samsun ve Karaman’ın da dâhil olmasıyla beraber hedefimiz 12 Bin ton tavuk pazarlamak” diye açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124