Ersoy Bolu’nun turizm potansiyeli için geldi

İncelemelerde bulunmak üzere ilimizde gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bolu hem kış turizmi açısından olsun hem de 12 aylık turizm potansiyeli olsun çok iyi bir noktada” dedi.

Ersoy Bolu’nun turizm potansiyeli için geldi

Haber: C. Kutay Aykan

Turizm merkezlerini incelemek üzere ilimiz Bolu’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy helikopterle denetimlerde bulundu. Bolu Valisi Ümit ve AK Parti Milletvekillerinin de katıldığı denetimin ardından Bakan Ersoy, Bolu bölgesinin turizmiyle ilgili bilgi almak için Bolu Valiliği'ne geldi. Bakan Ersoy, ilçe belediye başkanlarının da katıldığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

“PROJELERİMİZİ HAZIRLAYACAĞIZ”

Bakanlık olarak Bolu bölgesinin turizm potansiyellerini yukarı çıkarmak için çalışacaklarını belirten Ersoy, "Bugün sayın vekillerimiz ve valimizin davetiyle Bolu bölgesinde bulunan turizm potansiyelleriyle ilgili helikopterle bir gezi gerçekleştirdik. Sonrasında da hem Milletvekillerimiz hem de Valimiz çok detaylı bir sunumda bulundular. Biz de hızlı bir şekilde Bakanlık olarak Bolu bölgesinin olası potansiyellerini en yukarı nasıl çıkarabiliriz, çalışacağız. Projelerimizi hazırlayacağız ve çok kısa bir sürede de hayata geçirmeyi hedefliyoruz" dedi.

"BOLU TURİZM AÇISINDAN ÇOK İYİ NOKTADA"

Bolu'nun hem kış turizmi hem de 12 aylık turizm açısından çok iyi noktada olduğunu kaydeden Bakan Ersoy açıklamasında ayrıca, "Bugüne kadar gezdiğim birçok nokta var ama Bolu hem kış turizmi açısından olsun hem de 12 aylık turizm potansiyeli olsun çok iyi bir noktada. Sadece bunları daha hızlı bir şekilde değerlendirip doğaya, çevreye geleceğin turizmine uygun bir şekilde planlayıp dünya turizmine kazandırmamız gerekiyor. Verimli bir toplantı geçti. Bolu'ya daha sık geleceğiz ve kısa bir süre içerisinde bütün bu planlamaları bölge temsilcileri ile yapıp hayata geçirmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124