ESKİ DOSTLAR 38 YIL SONRA BİR ARAYA GELDİ

Bolu Eğitim Enstitüsü 1977-78 mezunları, 38 yıl sonra tekrar bir araya geldiler. Kimi mezunlar, 38 yıl sonra ilk defa karşılaşırken etkinlikte duygusal anlar da yaşandı. Eski ama yıllarca hiç eskimeyen dostların buluşması herkese örnek oldu.

ESKİ DOSTLAR 38 YIL SONRA BİR ARAYA GELDİ
Haber: Kasım ŞAHİN

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Bolu Eğitim Enstitüsü 1977-1978 mezunları buluşma etkinliğine 200 civarında kişi katıldı. Etkinlik, Cumartesi günü başladı. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde buluşan eski dostlar, Cumartesi akşam yemeğinde bir araya geldiler. Yemeğin ardından yapılan eğlencede eski dostlar hasret giderdi.

Pazar günü yine Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde buluşuldu. Bahçede yapılan etkinliğe bazı mezunlar, eşleri ve aileleriyle birlikte katıldılar. Bol bol sohbet eden eski dostlar, hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmediler. Bazı mezunlar ise 38 yıl sonra ilk defa birbirlerini gördüler. Arkadaşların karşılaşmasında duygusal anlar da yaşandı. Eski dostlara ev sahipli yapan Eyüp Ahi, “Ben ve arkadaşlarım yıllar sonra bir araya geldik. Böyle dostlukları şimdi bulamazsınız. Yıllardır hiç birbirimizden kopmadık. Sürekli olarak diyalog halindeydik. İki gün boyunca arkadaşlarla bir arada olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadık. Aramızdan hakkın rahmetine kavuşan arkadaşlarımızı da andık. Onlara Allah’tan Rahmet diliyorum. Bizler eski ama hiç eskimeyen dostlarız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128