Eski Fizik Tedaviye BAİBÜ talip

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ)’nün, Karacasu’da yaklaşık 50 yıldır hizmet veren ilk Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini bünyesine katmak için harekete geçtiği iddia edildi.

  Eski Fizik Tedaviye BAİBÜ talip

HABER: SEMİH BAYKAL

İlimiz Karacasu Beldesinde bulunan ülkemizin ilk fizik tedavi hastanelerinden biri olan Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, yaklaşık 50 yıldır hizmet veriyor. Hastalarının çoğu üst düzey bürokratlar ve yöneticilerden oluşan hastane, verdiği kaliteli hizmet ile ilimizin en çnde gelen sağlık kuruluşlarından biri. İlimizin medarı iftiharı olan Fizik Tedavi Hastanesi ile ilgili son günlerde ortaya atılan bir iddia ise kafa karıştırdı. İddiaya göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörlüğü, Bolu başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanından gelerek tedavi olmak için sıraya girdiği Fizik Tedavi Hastanesini kendi bünyesine katmak için harekete geçti.

DÖNER SERMAYE İDDİASI

BAİBÜ Rektörlüğünün hastaneyi bünyesine katmak isteme sebebinin üniversitenin döner sermayesine katkı sağlamak olduğu konuşuluyor. Konuyla ilgili olarak henüz detaylı bir bilgi kamuoyunda yer almazken, Bolu Fizik Tedavi Hastanesinin kaderinin ne olacağı merak konusu oldu. 50 yıldır ülkenin parlayan yıldızı olarak görülen Fizik Tedavi Hastanesinin durup dururken BAİBÜ tarafından istenmesi tepkiyle karşılandı. BAİBÜ’ye bağlı kendi hastanelerinin büyütülüp geliştirilmesi gerekirken, Sağlık Bakanlığına bağlı bir hastanenin üniversite bünyesine katma çabası kamuoyunda merak uyandırdı.   

ZATEN HASTANE VAR!

2009 yılı Mart ayında Karacasu’da BAİBÜ’nün talebi üzerine İzzet Baysal Vakfı tarafından üniversiteye bağlı İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin temeli atılmış ve hastane 2013 yılı Mayıs ayında hizmete açılmıştı. 2017 yılı Aralık ayında ise Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında bir protokol imzalamıştı. İmzalanan protokol ile İzzet Baysal Devlet Hastanesine Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşı için başvuran hastaların hastanede ayrılan özel bir bölüm ile Fizik Tedavi hizmeti alabilmeleri sağlanmıştı.  Ayrıca geçtiğimiz yılbaşında Sağlık müdürlüğü ile ilçe belediyeleri arasında yapılan anlaşma gereği başlatılan uygulama ile fizik tedavi hastaları tedavi için servislerle ilçelerden hastaneye getiriliyor ve tedavi sonrası tekrar evlerine bırakılıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129